Myös persuista osa palaa kotiin. Kepu kilvoittelee päämisteristä kokoomuksen kanssa.
Keskusta haukkaa vihreät vaalissa
Anonyymi
971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo.. kaikki viittaa hädän hetkillä luotetaan keskustaan. Jo heti alkuun itsenäisyyden 1918 oli näin.
Palstapölhö+vastasi+taas+ensimmäisenä+itse+tekemäänsä+aloitukseen+äläkä+sano,+ettet+muka+tietäisi,+mistä+sen+tunnistaa.
Kepulla+on+n.+11+%:n+gallupkannatus.+Ja+väität+Keskustan+nousevan+taistelemaan+Kokoomuksen+kanssa+"päämisteristä".+Kuinkas+siinä+kävi+viimeinkin,+kun+Keskustalle+lähdit+eduskuntavaalitulosta+ennustelemaan?+Samalla+logiikalla+Keskusta+lähes+lakkaisi+olemasta+tulevien+vaalien+jälkeen.
Keskusta+ei+tule+saamaan+SDP:täkään+kiinni,+saati+Kokoomusta.+Persujen+kanssa+voi+jonkunsortin+kisa+syntyä,+jos+niihin+taulapäihin+saavat+istutettua+järkeä+päähän.
11 helppo tuplata näinä tuplaus aikoina. Keskusta kisailee kokoomuksen kanssa pääministeri tittelistä. Punavihreät nyt hallituksessa jälki on karmeaa, menee omat ja varastetut.
HAH+HAH+HAA!!!!!
26+%+->+13,8+%.
HAH+HAH+HAA!!!!!
Persumajuri palaamassa "kotiin"? Khihihii......
Sekin vielä täydennyksesi. Upseeriverta.
Khihihiii......
Kepu on vasemmiston apupuolue . Ei siitä ole uuden hallinnon kulmakiveksi .
Vihreät koki haaksirikon mm turpeella, joka palasi arvokkaaksi energiaksi.