Vaasan-Uumajan silta lyhin tie Ruotsiin

Olisiko syytä ruveta harkitsemaan Vaasan-Uumajan siltaa kun itäraja on sulkeutumassa rautaesiripun taakse? Nykyaikaisilla rakennustekniikoilla saataisiin suht nopeasti pystyyn ei olisi mikään Olkiluoto 3 -projekti
452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laivalla viisi tuntia;) Pohjoisen satamissa, Oulu, Kemi, ym. hihkuttaisiin riemusta.
Joten, persujen vaaliteema 100 varmasti.

Äänestä
  • Välitön rekkayhteys keski- ja eteläeurooppaan....

    Äänestä

Voisi olla silta kahdessa kerroksessa toisessa kaksoisraide molemmille raideleveyksille junia varten

Äänestä

Pitäisi harrkita ... On harkittu 1800-luvulta asti, samoin tunnelista Tallinnaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olisiko syytä ruveta harkitsemaan Vaasan-Uumajan siltaa kun itäraja on sulkeutumassa rautaesiripun taakse? Nykyaikaisilla rakennustekniikoilla saataisiin suht nopeasti pystyyn ei olisi mikään Olkiluoto 3 -projekti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu