Onko veriletuissa oikeasti eläimen verta?

5613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko letunsyöjiä paikalla?

Äänestä

Nyt on kulunut hieman aikaa, kun on viimeksi tullut syötyä verilettuja. Niitä tarjottiin kyllä kouluaikoina. Kyllä verilettuja kotioloissakin tehtiin, koska muistan ostaneeni (naudan?) verta kaupan kylmäkomerosta purkeissa.

Äänestä

Kaupalliset veriohukaiset on kittiä kannattaa tehdä itse, ei mitenkään vaikeata.
Jos elukka teurastetaan niin sorkasta saparoon on kaikki syötävää ja herkullista jne.
Harmi suomesta ei saa kamaranaksuja, herkutellut niillä Norjassa ja Englannissa.

Nyky ihminen haluu vain filettä tietämättömyyttään,,,

Äänestä

Halvempaa verta saa ryzzän sotilaista!

Äänestä

Lähetä kysely Atrian asiakaspalveluun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.atria.fi/tuotteet/valmisruoka/ohukaiset/atria-400g-veriohukainen/
Aiemmin oli mutta onko enää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu