Muistelen jostain mainittaneen päästäisistä tms..
Viidennen kerroksen asunnossani on/oli tänään lyhythäntäinen "hiiri", joka ei todellakaan ole tänne kiivennyt, eikä hyvin todennäköisesti muutoinkaan ( paitsi postiluukusta ) tullut.
- ILLU-talo, joten siitäkin kiinnostus...
Koira tuon havaitsi Alttari-kaapin nurkkauksessa, tuohien seassa, ja ajattelin sen olevan lukki tms., kunnes näin sen fyysisen, ruskean ruumiin vilahtavan..
Kissa on utelias, mutta puisteli käytännössä päätään, kun käskin metsästää.
Asetin ansan, mutta saas nähdä......
Päästäiset
Anonyymi
1
332
Vastaukset
- Anonyymi
Muistui juuri mieleen, että meillä oli jokin otus, vuosia sitten, rouskuttamassa äänekkäästi meidän viherkasvia aina, kun valot sammuivat.
Joutui siinä taskulampun kanssa äänekästä "matoa" aina etsimään, muttei löytynyt.
Mahtaakohan tätäkään, vaikka niin fyysinen..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642546Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2381516- 941313
- 1241077
- 66837
- 58793
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8791- 71752
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731