Mistä muitamme Sanna Marinin?

Ikävä kyllä Sanna Marin tullaan muistamaan maamme poliittisessa historiassa bileministerinä joka uudisti ministerien vastuun ja tehtävät uudelle tasolle. Hän omien sanojensa mukaan ravisutti suomalaista politiikkaa bilettämällä ja vastuunpaollallaan.
1055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ikävä kyllä, olet oikeassa. Seuraavien hallituksien aikana Sanna kirotaan perimmäiseen velvettiin valtion velan korkomenojen vuoksi. Talousasiantuntijat ovat jo nyt arvostelleet voimakkaasti hallituksen budjettia. Tulevina vuosina valtion tärkein menoerä on korkojen maksu. Sen vuoksi Suomen kansa on vedettävä niin tiukoille, että pakko on tinkiä hyvinvoinnista

Äänestä
  • Seuraavaan hallitukseen Sanna 1 ehdokas. Missä Purra.

    Äänestä

Nyt tuleekin Great Reset ja kansa on tarkoitus köyhdyttää...

Äänestä
  • Kyllä kansa rikastui edellisenhallituksen aikana 🤣

    Äänestä

🤣🤣🤣🤣 Kyllä Persujen vitutus on tapissa.
Sanna on suosittu seuraavankin hallituksen pääministeriksi. Persujen hallitukseen pääsylle on ainua mahdollisuus nuolla Kokkareitten persettä.

Äänestä
  • Persuissa ja Purrasta en tiedä mutta vihervasemmisto on poliittinen liike, joka ei ajattele kuin tätä päivää. Yhteiskunnan asioita ajettaessa on aina katsottava kohti tulevaisuutta. Sitä ei Sannan johdolla hallitus ole tehnyt.

    Äänestä

Sanna vei nuorison tulevaisuuden, mutta tarjoaa sentään lohduksi viinaa.

Äänestä

Voisko joku demari sanoa mitä tuo Sannan tanssi oli ?Muistuttaa vähänLambadaa mutta eihän siinä ole tuommosta jäpimistä

Äänestä

No ainakin siitä kummelimaisesta eroottisesta tanssista. Saatanallisesta velkakuormasta tuleville sukupolville. Tappisilmistä. I am a robot, did diddii, dii.

Äänestä

Mistä muistamme aiemmat pääministerit?

Jäätteenmäki:"puhun niin totta kuin osaan", potkut
Vanhanen: lautakasa ja Susan Ruusunen
Kiviniemi: muodollisesti (heh heh) pätevä
Katainen: itki jättäessään Kokoomuksen puheenjohtajuuden
Stubb: pyörivä tikkataulu ja "sori siitä"
Sipilä: Talvivaaran kaivos, potkut (itse annettu, vaalitaktisista syistä)
Rinne: vappusatanen, potkut

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ikävä kyllä Sanna Marin tullaan muistamaan maamme poliittisessa historiassa bileministerinä joka uudisti ministerien vastuun ja tehtävät uudelle tasolle. Hän omien sanojensa mukaan ravisutti suomalaista politiikkaa bilettämällä ja vastuunpaollallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu