Venäläinen, venäjältä pakenemaan joutunut mediatuottaja on tehnyt hyvää työtä venäjän terrorismin julkituomisesta yli miljoonalla venäläisellä klikkauksella.
Asiaa valaisee yle.fi jutullaan.
Tässä yksi, ajatuksia herättävä osa heidän tuotannostaan englanniksi tekstitettynä:
https://www.youtube.com/watch?v=rudUGZxIU6E
Dokumentti terrorismista
2
139
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmankos pietarissa ei rekry onnistu. Venäjän perikato kiihtyy. Valistunut arvaukseni on, että marraskuussa rytisee Venäjällä noinniiku sisäisesti.
Noiden siellä jo olevien venäläisten "sotilaiden" mieliala lienee melkoisen alhaalla.
Siinä on sodanjohdolla tekemistä komentaa kun joukoilla motivaatio on alhaalla ja osalla nollassa ellei pakkasen puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1476999
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505916- 1255086
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.444637Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?554028- 673198
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.553130Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m252842- 452410
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢162313