= Sanna Marinin hallitus. Kohta loppuu ja lopputoteamuksena jäi 40 miljardin lisävelka.
Vitsistä ei jää käteen edes vaihtorahaa
Anonyymi
1295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on tuloillaan, sitten sossut herää velkaan, joka nyt hyvää oma nostoina.
Varsinainen längvits-aivopieru. Pätkiikö päässäsi?
heh heh Längvitsi heräsi Ruususen unestaan.
Sanoo itse koomapotilas.
Pankkolängvitsi tullut lampolasta, sanoi leveävartiset saappaatkin hankkineensa.
Olet nolo tapaus niine saapainesi. Et kestä palautetta kuten mies, joten oletkin vain pelkkä itkuiikka. Siksi poistatat viestejä, jotka osuvat suoraan kymppiin kohdallasi.
Ei oikein tunnu sopivan, yhteen kannatuksenkassa. Mikä lienee, Persun aivopieru.
Oli ne koronan 2 vuotta, et sitten huomannut. Velkaantuivat ne muutkin maat. Velanotolla yhteiskunta pysyi tolpillaan, ja hyvin pysyikin. Vaikka hallitusvastuussa olisi ollut itse sarvipää kokoomus, olisi velan suhteen toimittu kutakuinkin samoin. Vaihtoehtoja ei ollut, paisi tietysti Sipilän villasukat ja Sakarin villapaitapeli.
Olet varmaan laittanut merkille, että oikeistossa tuo on jotenkin yllättäen unohdettu? Kokoomuksessakin huudettiin hätäpäissään hallitukselta toimia pandemian alettua ja hallitus vastasi Kokoomuksen huutoon, mutta nyt ne panostukset on unohtuneet aivan kuin persuilta se, että olivat hallitusvastuussa vuosina 2015-2017.
Ennen "pantiin" merkille, nykyään "laitetaan", mutta jos oikeasti pannaan, vai laitetaanko sittenkin?
Rahanahneus on päivän sana kaikissa kaupungeissa.
Kassaksi takaisin varastamaan.