😷🍁☕ taisin olla eilen ainoa kaupassa maskin kanssa käsidesiä lotraamassa. Yhtenä päivänä kun kävin kaupassa tervehdin naapuriani ihmetellen kun hän kulki ohitseni huomaamatta. Jälkeenpäin nauratti, kun eihän hän tietenkään tunnistanut kun olin maski naamalla eikä päällä ollut työvaatteita. Uusia rutiineja tulee kuin huomaamatta. Luonnollinen asia on kanniskella padasta kuumia tiskivesiä ja saunavesiä ämpärissä. Alussa se tuntui hankalalta.
Kaikki uusi vaatii hieman harjoittelua ja parhaimman toimintatavan kekkaamista. Joitain tapoja tulee ihan itsekseen. Niinkuin mulla toi musalinkkien poisjääminen. Nimittäin uppoudun juutuupissa mulle tarjottuihin suosituksiin ja sitten tuleekin kiire arkiaskareisiin niin linkit jää laittamatta. Tässä malli siitä mihin tänään on tuhrautunut aikaa: Koirien syömistä kolmisen minuuttia:
https://youtu.be/TypIfdIaB1s
Kaikki uusi vaatii hieman harjoittelua ja parhaimman toimintatavan kekkaamista. Joitain tapoja tulee ihan itsekseen. Niinkuin mulla toi musalinkkien poisjääminen. Nimittäin uppoudun juutuupissa mulle tarjottuihin suosituksiin ja sitten tuleekin kiire arkiaskareisiin niin linkit jää laittamatta. Tässä malli siitä mihin tänään on tuhrautunut aikaa: Koirien syömistä kolmisen minuuttia:
https://youtu.be/TypIfdIaB1s
Vastaukset 17
Vanhimmat
Niinhän ne pellet kulkee pölypussi naamallaan julkisilla paikoilla 🤡🤣
Just ni ja etuilee toisiaan teurasjonoissa käsivarret ojossa.
Vaikuttaa siltä, että peruskoulu on jäänyt kesken.
Selkeästi sinulla on jäänyt kesken. Pääsitkö edes esikoulusta?
Kiva video. :)
Kiitos! Noi sakemannivideot on ihania.
Miksi käytät maskia? Miksi käytät käsidesiä? Jos ihmiset olisivat jättäneet tottelematta, ei olisi tullut sulkutiloja ja rajoituksia. Vain umpityhmä uskoo enää median propagandauutisia tappavista taudeista. Ymmärrän kyllä, että pelkoa on syötetty 24/7 ja olette menneet psykoosiin. Mutta pitäkäähön se TV kiinni ja eläkää elämäämme normaalisti, niin kuin joskus ennen vanhaan.
Sullahan se psykoosi näyttää olevan. Jos et käytä maskia ja käsidesiä niin et käytä. Ei niiden käytöstä tarvi saarnata ympäri nettiä. Se on jokaisen oma asia käyttääkö vai ei. THL ohjeet on "oman harkinnan mukaan".
Kannattaa opetella kieliä, että saa luotettavamman kuvan asioista. Minä en luottaisi perähikiäläisen kotirouvan ja merkonomin kirjoituksiin mv-lehdessä.
Juu on tullut selväksi mihin sä luotat, iltalehden banderolleihin ja maikkarin uutisten valeidenlukijoita. Jos teeveen yläreunassa alkaa tauotta pyöriä teksti ”Mene ulos, kiipeä kirkontorniin ja hyppää alas koska hallitus käskee ja on terveydellesi edukasta!” niin sinä menet ja teet niin. 🐑
Mistä sinä tiedät mikä on valetta? Mv lehden "uutiset" vai maikkarin uutiset? Ja millä perusteella? Oletko itse nähnyt ja ollut paikan päällä vai pelkkiä juoruja kuunnellut.
Tolla vihjauksella kielten opiskeluun vihjasin, että kun käy lukemassa uutisia ulkomailta niin pysyy paremmin kärryillä maailman tapahtumista. Miten luulit sen tarkoittavan kotimaan uutisia? Mitä hyötyä kielistä on maikkarin tai iltalehden uutisia lukiessa? Kommenttien logiikka on joskus niin kummallista täällä, etten aina ymmärrä.
Nyt esimerkiksi seuraan Artemis kuuraketin vaiheita suoraan Nasan sivuilta.
Käytän toisen maailmansodan aikaista Saksalaista sotilaskypärää ja kaasunaamaria.
Se on hienoa kun varaudut kaikkeen. Sulla on varmaan nötköttiä ja vessapaperiakin varastossa.
Mun pitää varoa tarttuvia tauteja kun mulla on koira. Kukas sen vie pissulle jos makaan sängyn pohjalla. Minusta se ei ole mikään naurun ja pilailun aihe. Mutta ihan sama jos huonosta käytöksestä tulee jollekin hyvä olo.
Vaikuttaa tosiaan siltä, että peruskoulu on sulta jäänyt kesken 🤣
Sun tasolla onkin vaikea ymmärtää asuakirjoitusta!
Oletpa typerä inttäjä. Et missän nimessä fiksu.
Kai haet 4. Rokotuksen?
Haen sen sitten kun menen kotiin. Täällä maalla on hyvä vouhkata rokotteiden tarpeettomuudesta kun ihmisiä näkee vaan kirkolla. Ja jos vielä omalla autolla liikkuu niin matkallakaan ei näe ketään.