Venä ei kohtele Ukrainan vastarinnan taistelijoita sotilaina. Terrorismille ovat omat lait ja inhimillisyyttä ei tunneta. Ainoa huoli ovat Ukrainan siviilit ja etenkin lapset.
Ukrainan taistelijat terroristeja
Anonyymi
14117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Venäjä lähettää 300 000 sotilasta pelastamaan lapset Ukrainan kaupungeista. Tavoite ei ole hyökätä vaan puolustaa. Sotilaat asettuvat puolustusasemiin kaupunkeihin. Sotilaat kuljetetaan lentokoneilla ja osa laskeutuu laskuvarjolla.
Kiovan varkaat hyökkäävät näitä kaupungin puolustajia vastaan.
Aloittaako Venäjä sissisodan Ukrainan kaupungeissa? Asemista ei hyökätä, mutta pelote ja vaara on olemassa. Sissit tekevät asemista harkittuja hyökkäyksiä pelastamaan lapsia3ja synnyttäviä äitejä.
Suomessa pelastakaahan lapset Lähettää 300 000 € kriisiapua
mutta jos suomalaislapsen vanhempi kuolee esim. murhan uhrina
vie Verloina häneltä kaiken eikä anna edes kriisiapua hänelle
reilua?
Ukrainan kapinallisten asemien eliminointi mahdollistaa Venäjän lähettää sosiaalityöntekijöitä Ukrainan kaupunkeihin.
Venäläiset vievät ukrainalaiset väkisin "suodatusleireihin" eli keskitysleireihin, joissa ihmisiä kuulustellaan ja kidutetaan ja tapetaan. Menettely ei eroa millään tavalla siitä mitä natsit tekivät juutalaisille. Venäläiset tekevät veristä kansanmurhaa, mutta joutuvat vielä maksamaan näistä järkyttävistä rikoksistaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ukrainalainen-pormestari-perheineen-loytyi-kuolleina-kadet-sidottuina/8395668
"Haluan tehdä selväksi, että kaikki ukrainalaisten siviilien pakkosiirroista Venäjälle vastuussa olevat henkilöt tullaan tunnistamaan ja saattamaan vastuuseen kansainvälisen oikeuden rikkomisesta."
Venäjä ei ole julistanut Ukrainalle sotaa ja kiistää käyvänsä Ukrainassa mitään sotaa. Näin ollen venäläiset joukot Ukrainassa ovat aseellisia terroristeja eivätkä sotaa käyviä sotilaita, joten heitä eivät koske sodan säännöt. Nämä siviilejä joukkomurhaavat rikolliset voidaan kaikki huoletta surmata terroristeina.
https://www.hrw.org/news/2022/05/18/ukraine-executions-torture-during-russian-occupation
https://www.verkkouutiset.fi/a/ensimmainen-riippumaton-selvitys-venaja-on-syyllinen-kansanmurhaan-ukrainassa/#3c8e8f60
Näinhän se muuten on. Kaikki sotilaat venäjänlipun alla ovat kansainvälisten lakien mukaan terroristejä.
Venäjä on alhainen sotarikollisen hullun psykopaattivahuksen johtama imperialistinen fasistidiktatuuri. Tuolla aikamme hitlerillä on pidätysmääräys 123 valtiossa!
Mutta.. onko, sittenkään?
Vai onko tuossakin kyseessä moninkertainen määrittelyvirhe.
Ja paljon, hyvin paljon toiveajattelua.
Putin on naZi.
Tietenkin. Mutta voittaa näköjään tuosta ashkeNaZiudestaan huolimatta.
Oli hyvä että todistit ryssien olevan ihmiskunnan alinta pskaa, jos yltää edes siihenkään... Kiitos muistuttamisesta.
EU terroristit natolaiset.