Harkimo on entinen kokoomuslainen...

Harkimon ruplarahat kelpasivat aikoinaan kokoomukselle ja Harkimo oli tukemassa jopa Orpon valintaa. Onko Orpo päässyt asemaansa Kokoomuksessa ruplilla? #ruplajengi
1077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kokoomus on Suomen tuhopuolue nro 1.

Äänestä

Olisi mielenkiintoista tietää kuka se hjalliksen Yhdysvaltojen pakotelistalta pelastanut vaikutusvaltainen urheilusta pitävä kokoomuspoliitikko oikein oli?

Äänestä
  • Ilkka Kanervalla on ehkä ollut vaikutusta asiaan koska Kanerva oli kova urheilumies.

    Äänestä

Niin HS:n jutusssahan oli lainaus. "Harkimo luopui omista aikeistaan, kiirehti Orpon tueksi ja alkoi kerätä tälle rahaa... Harkimo ei suostunut kertomaan Ylelle, keitä lahjoittajia hän oli pyytänyt mukaan."

Aika paljastavaa.

Mutta ei tullut tästä #ruplajengi jutusta läheskään yhtä isoa kohua kuin Rydmanista tai Marinin #jauhojengi tai #vaahtokarkkijengi kohuista vaikka oikeasti tämähän se noista kaikista kolmesta kaikken törkein ja pahin on!

Äänestä
  • Tottakai on suvakkien mielestä todella paha juttu. Vaikka tässä ei ole todellisuudessa mitään jutun tynkääkään.

    Olette aika säälittäviä, toisaalta kyllähän sen noilla gallupeilla ymmärtääkin, että paniikki iskee.

    Antakaa mennä vaan, hyvä siitä tulee! Alennutte Persujen tasolle vaan, niin tietää vaalivoittoa Kokkareille!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tottakai on suvakkien mielestä todella paha juttu. Vaikka tässä ei ole todellisuudessa mitään jutun tynkääkään.

    Olette aika säälittäviä, toisaalta kyllähän sen noilla gallupeilla ymmärtääkin, että paniikki iskee.

    Antakaa mennä vaan, hyvä siitä tulee! Alennutte Persujen tasolle vaan, niin tietää vaalivoittoa Kokkareille!

    Eli kokoomuksen porukan mielestä ryssä raha on ihan OK?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli kokoomuksen porukan mielestä ryssä raha on ihan OK?

    Näköjään koska kokoomus Orpokin vähättelee Harkimolta saamaansa vaalirahaa.

    Äänestä

Jotta epäselvyydet selviäisivät ja turhilta huhuilta katkaistaisiin siivet, pitäisi poliisin ottaa Harkimo kiinni ja pistää se puhumaan.

Voisi selvitä yhdestä jos toisestakin huipulla olevasta poliitikosta kuka on maanpetturi ja kuka ei.

Äänestä

Aikoinaan Hasrkimo moitti liikenteen päiväsakotusta, kun "muutenkin maksetaan niin paljon veroja".
Siis rikkaille kaahaamisoikeus pikkurahalla heille!

Äänestä

Kokoomus on aina ollut maanpetturien puolue. Jo Kekkonen varoitti tästä joukosta ja Suomen alamäki alkoikin kun kokoomus pääsi valtaan. Ja ennen sotia, kokoomus oli syypää sekä punakapinaan, talvisotaan että jatkosotaan. Myös Lapin sota on seurausta kokoomuslaisesta politiikasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Harkimon ruplarahat kelpasivat aikoinaan kokoomukselle ja Harkimo oli tukemassa jopa Orpon valintaa. Onko Orpo päässyt asemaansa Kokoomuksessa ruplilla? #ruplajengi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu