Nii, pääsiköhän se jeesuksen äiti taivaaseen?
Synnytti kuitenkin avioliiton ulkopuolisen lapsen. Eikä se ollut vanhoillislestaadiolainenkaan.
Taisi joutua tulimereen se nainen.
Synnytti kuitenkin avioliiton ulkopuolisen lapsen. Eikä se ollut vanhoillislestaadiolainenkaan.
Taisi joutua tulimereen se nainen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Maria on taivaan kodissa!
Mitenköhän siellä taivaan kodissa riittää nyt lämpöä ja valoa? Polttoaineiden ja sähkön hinta noussut ihan hurjatin paljon.
Ehkäpä se jeesus on taikonut sinne taivaaseen villasukkia ja vilttejä. Ja karvahattuja.
Taivallisia öitä varten sitten sinne taivaalliseen sänkyyn kuumavesipulloja ja sen semmoisia lämmikkeitä.
Naisparka. Taivaalla kun on semmoiset -270 astetta Celsiusta pakkasta. Kuulosti varmaan hienolta raamatun keksijöistä, auringon porottaessa lammasta hiki päässä pannessa.
Eli mieluummin sinne lämpimälle puolelle, kiitos.
Todista se.
Nyt onkin hyvä aika kutoa villasukkia vanhuksille hoitokoteihin palvelutaloon ja sairaaloihin etsiä aamutossua missä on luistamaton pohja ja lahjoittaa vaikka tyynyjä villapeittoja.Vanhusten asuntoloissa ryhmä kodeissa taas tarvitaan toppakenkiä ulkoiluun ja toppatakkeja. Jotkut rikollisryhmät on varastellut vaatteita niissä.
Lammasta pannussa lukeeko tossa oikeasti niin.
Taivaassa paistaa aina aurinko, mutta siellä toisessa paikassa voi olla helle !!?
Onko siinä mitään perää, että kun paimentolaistarinan kansiin kirjoittaneet kreikkalaiset munkit ei tienneet tulipalopakkasista mitään niin Raamatun helvettiin valikoitui säätilaksi tulikuuma polte ?
JEESUKSEN ÄITI on varmalla Taivaaseen menossa sitten, kun meidät kaikki uskovat temmataan täältä maanpovesta pois taivaan kunniaan !!
Pyhäin parveen kiittämään, Jeesuksen luo, on se sitten ihanaa, nähdä kaikki ennen meitä haudatut, rakkaat siellä, joutaisi täältä jo pois, kiusausten keskeltä, kiusattuna !
Aika epämiellyttävää nähdä meitä ennen haudattuja. Ne raadot on nimittäin tosi pahan näköisiä, matoja täynnä. Ja se haju...
Voi hyvät hyssykät sentään!
Taivaassa kun tervehtii aiemmin haudattuja, jää tervehtijän käteen pelkät sormiluut.
Tuurillaan mukana tulee hiukan mädäntynyttä lihaa ja muutama matonen.
Missä kerrotaan, että "uskovat" temmataan Taivaaseen?
Niin siis pelastuu tietysti me jotka uskomme Marian synnyttämään poikaan Jeesukseen tietysti kaikki maapallon kristityt eri kielistä kirkoista heimoista. Kyseessä on ihmiseksi syntymä Jumalan puolelta homma on hoidossa kyllä. Älkää edes kuvitelko Jeesuksen syntymää ihmiseksi maallisesta sellaiseksi kuin me ihmiset vaikka hän ihmisen muotoon tulikin. Hän on sentään taivaasta. Lestat tuskin pelastuu kristittyjä kiroamalla.
Niin, sellainen taivaallinen partahemmo siis kävi astumassa toiselle miehelle varattua naista. Ja sen seurauksena syntyi jeesus- niminen heppu.
Sattuuhan näitä hairahduksia harva se päivä.
Ei niistä satoja sivuja paksua satukirjaa silti tarvitse tehdä.
Ei, koska sinne ei ole mennyt ketään muuta UT;n aikaan, kun Jeesus.
Joh. 3:13 Kukaan ei ole noussut taivaaseen, paitsi hän, joka on taivaasta tänne tullut: Ihmisen Poika.
Tämä lestadiolaisten vouhotus kuolleiden Taivaaseen menoon, on pelkkää ihmisuskoa.
Palauta mitä varastit teet parannusta pahuudesta pikkuhiljaa.
Maria on seitsemännessä Taivaassa, eipä leikitä pyhillä asioilla.
Kai se johonkin on kirjoitettu.