Pattijoen uusi k-kauppias

Vaikuttaa hyvältä on arvontaa ym. järjestetty ihan erilailla kuin entisellä kauppiaalla. Tuottajat ym yritykset antaa tuotteita ja tavaroita arvottavaksi kaupoille kauppiaan omien arvontojen ja kilpailujen lisäksi. Toivotaan nyt että alkaa olemaan kivoja arvontoja ym.
3746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehkä nämä arvonnat kuuluvat uuden kauppiaan metodeihin, houkuttelua asiakkaille.
Tavallinen kukuttaja tulee kauppaan tekemään päivittäiset ostoksensa, ei arvontojen houkuttelemana.

Entisestä kauppiaasta ei ole kuin positiivista sanottavaa. Aina iloinen tervehdys ja reipasta asiakaspalvelua !

Äänestä

Katotaan sitten kun alkuhuuma kauppiaana on ohi :D ei tule arvontoja

Äänestä

K kauppaan täytyy kyllä jollain houkutella on se niin kallis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaikuttaa hyvältä on arvontaa ym. järjestetty ihan erilailla kuin entisellä kauppiaalla. Tuottajat ym yritykset antaa tuotteita ja tavaroita arvottavaksi kaupoille kauppiaan omien arvontojen ja kilpailujen lisäksi. Toivotaan nyt että alkaa olemaan kivoja arvontoja ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu