Ostin torilta belgialaisen vohvelin (4 €) ja kupin kahvia (2,50 €). Parikymppinen mies tarvitsi taskulaskimen saadakseen ostosteni kokonaissumman selville.
Taskulaskin tarpeen!
8
99
Vastaukset
- Anonyymi
Tähän on tultu, surullista
- Anonyymi
Se ei lohduta enää vaikka kertoisi summan. Ehkä elämä opettaa!
- Anonyymi
Oisit antanu koko kympin ja sanonu, että se on tasaraha. Molemmille ois tullu hyvä mieli tai ainakin toiselle. Kunnon baltialainen lihapiirarakkakin on arvokkaampi. Virolaista ei nyt hyväksytä hintavertailuun.
- Anonyymi
Seuraava sukupolvi tarvitsee lukea joka kerta käyttöohjeet sille taskulaskimelle...
- Anonyymi
Ei tuo vielä mitään muovialan liikkeessä kävin ostamassa ohutta muovilevyä jota tarvitsin puolineliötä. Neliö maksoi 30 ja myyjä otti laskimen paljonko puolet siitä maksaisi ja kerto minulle hinnan ...
- Anonyymi
No jakolaskuhan on tietysti paljon vaikeampaa kuin yhteenlasku! 😎
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jakolaskuhan on tietysti paljon vaikeampaa kuin yhteenlasku! 😎
Ei nuoret osaa kuin lausekkeen: jos jakaa niin ei saa kertoa...
- Anonyymi
Entisenä kieltenopettajana kerroin oppilailIe, että lasken kokeiden pisteet aina päässäni yhteen! Katsoivat minua suu auki! Joskus tulivat vaatimaan pisteiden oikaisua, kun laskivat taskulaskimillaankin pisteet väärin. Varmaan tulee vaikuttamaan yleiseen älykkyyteen yhteiskunnassa, ettei päässä laskemista enää opeteta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1742037
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851479Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111167Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 42898
- 96844
- 85815
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775