Varmakatsastus Roihupelto

Anonyymi

Minulla oli erittäin huono kokemus tästä paikasta. Tulin katsastuksen ja ei mennyt läpi. Kävin toisessa korjaamossa vaihtamassa takana olevat uloimmat narinahelat vasemmalta ja oikealta, jotka olivat kirjoitettu ja piirretty katsastustodistukseen. Kun tulin jälkitarkastukseen, varma katsastus ilmoitti, että väärät osat olivat korjattu. Korjaamolla ilmotettiin, että kuvaan oli piirretty varaosat, jotka he ovat vaihtaneet. Joudun taas jättämään auton korjaamolle, korjatakseni toiset narinahelat. Kun tulin jälkitarkastukseen, päivämäärä on mennyt umpeen ja joudun maksamaan katsastuksesta täyden hinnan. Älkää menkö sinne katsastukseen, koska menetätte teidän aikaa ja rahaa.

9

1827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai joudut maksamaan uuden katsastuksen, kun olet niin hidas ja vetelä ettet kuukaudessa saa korjautettua vikoja.

      • Anonyymi

        Juuri näin ja autohan pitää olla kunnossa muulloinkin kun vain katsastuksessa.


    • Anonyymi

      Sirkuspelletouhua piirrellä katsastustodistukseen yhtään mitään, poislukien ehkä ruostevauriot. Asiat on syytä ilmoittaa kirjallisesti. Esim: "Poikittaisen alatukivarren ulkopään laakerointi välyksellinen"

    • Anonyymi

      Kannattaisi siirtyä käyttämään sellaista korjaamoa jossa osataan vaihtaa oikeat osat.

    • Anonyymi

      Kyllä ne korjauskohteet kerrotaan ihan kirjoitettunakin. Ap tai joku korjaamolla ei ole vain osannut lukea.

      • Anonyymi

        Tottakai, mutta on aivan pelletouhua piirrellä sen lisäksi yhtään mitään.


    • Anonyymi

      Laatu katsastus ja viat korjataan odottaessa, pika huollossa!🧕🧕

    • Anonyymi

      Välttäkää tätä yritystä. Mitään ei toimi kun olet varnnut ajan kukaan ei vastaa enää puhelimeen tai sähköpostiin. Ajon sinne ja sekava oli odotin 10min enne kun edes kukaan palveli tiskillä sen jälkeen ilmotettiin että ei katsasteta trailereita vaikka nettisä mainostettin.. tuli ajettu 80 km turhaa. Ja paska mieli jäi. Olin yrittänyt ennen katsastus olla yhteydessä puhelimeen ja s. Postilla varmistaaksen että trailerin katsastus onnistuu.
      Menkää muualle….

      • Anonyymi

        Traficom pisti tämän puljun kiinni viideksi viikkoa väärinkäytösten johdosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1473
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      113
      931
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      781
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      764
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      730
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      691
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      679
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      677
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      662
    Aihe