Elina tuomitaan vankilaan Noelin ampumisesta. Elina määrätään samaan selliin Nellan kanssa.
Aki ja Aino keksivät juonen miten tuhota Noel. Aki myy mustavaarayhtiön osakkeet Noelille. Noel omistaa nyt mustavaarayhtiön kokonaan. Aki perustaa peitenimellä uuden yrityksen. Tarkoitus on viedä Noelilta asiakkaat. Kun Noelilla ei ole asiakkaita,ei ole firmaakaan.
Miraa lähdetään viemään sairaalasta vankilaan. Mira synnyttää kuljetuksen aikana poliisiautossa.
Juonipaljastuksia 2022 Viikko 37
7
156
Vastaukset
- Anonyymi
Voisi kuvitella että Camilla olisi innoissaan kun herää koomasta mutta jatkuvaa synkistelyä ja kiukuttelua hänen touhunsa on ollut vaikka nyt viimeksi hieman valoa kai näkyvissä
- Anonyymi
Onkohan luonne muuttunut kooman aikana niin paljon ettei esim perheen firman johtajuus enää kiinnosta.
- Anonyymi
Elina ja Nella samaan selliin,tietysti,salkkarit-hahmothan ovat niin suljettu yhteisö että kaikki kiertää ympyrää koko ajan
- Anonyymi
Kovin on tyhjät sellit. Mitään henkilökohtaisia tavaroita ei näy.
- Anonyymi
Melkoisella riskillä pelataan nyt Noelia vastaan,hän voi senkin aavistaa että Aki ei kilpailevaa yritystä perusta vaan se perustetaan toisella nimellä ja pystyy ehkä senkin suunnitelman sabotoimaan
- Anonyymi
Ai maailman paras Noel?! Hänhän elelee tällähetkellä sellaisissa pilvilinnoissa ettei tajua höökäsenpöläystä. Vielä jos Susu tulisi takaisin ja saisi Danielalle kerrottua mikä Noel on miehiään tämän kuitenkaan Noelille paljastumatta, saataisiin Noel sitäkin kautta romautettua ja tietoa hänen tuumistaan Danielan kautta.
- Anonyymi
Kiva se Miraa kuljettanut poliisi. Onkohan hän oikeastikin poliisi? Jos joutuu auttamaan synnytyksessä, niin voisi alkaa vaikka Ilolle isäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010936Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710399Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335841Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804654Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313146- 1713135
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391943Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981528Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61360Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161294