Tässä minun listani:
Putin (kleptokratian airut, styranki ja sisältä pikimusta)
Kapitalisti (yhteiskunnan syöpä)
Ukonilma (saksalaiset käyttävät tätä)
Porvari (pomottavat, perkele)
Perkele (isosta kirjasta löytyy)
Anarkofagi (sanalla ei ole vielä merkitystä, saa käyttää)
Ryhävalaan pieru (hyi olkoon)
Helvetti (se on jäässä ja täynnä, ei mahdu lisää väkeä)
8 pahinta käyttämääsi kirosanaa, pahin ensin
15
114
Vastaukset 15
- Anonyymi
PERSU unohtui!!
"PERSU unohtui!!"
Joku roti kiroilussakin. Karhu oli aikoinaan pelätty ja kunnioitettu otus. Sitäkään ei sanottu kansankielessä karhuksi, mesikämmen ym. peiteilmaisut, niitä uskallettiin käyttää. Ja minkä minä laitoin listallani viidenneksi, minkä laitoin, perkele oli se.
Tuo kauhistuttava sana, sen etymologia on lyhyt mutta likainen, mutta kuitenkin: Ennemmin kuin huomaatkaan, koko kasa harhautuneita muutamine vetureineen on kohtsillään poistunutta kansanperinnettä.
Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon.- Anonyymi
Aragoni kirjoitti:
"PERSU unohtui!!"
Joku roti kiroilussakin. Karhu oli aikoinaan pelätty ja kunnioitettu otus. Sitäkään ei sanottu kansankielessä karhuksi, mesikämmen ym. peiteilmaisut, niitä uskallettiin käyttää. Ja minkä minä laitoin listallani viidenneksi, minkä laitoin, perkele oli se.
Tuo kauhistuttava sana, sen etymologia on lyhyt mutta likainen, mutta kuitenkin: Ennemmin kuin huomaatkaan, koko kasa harhautuneita muutamine vetureineen on kohtsillään poistunutta kansanperinnettä.
Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon."Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon."
Martilla on väkevä toive? Siinä on aistittavissa pieni häivähdys persuutta juuri tuossa toiveen luonteessa :)) Pois se sinusta. Vaikka Soini ja Halla-aho eivät mitään ihmisyyden sekä inhimillisyyden airueita olekaan, niin eikö vanha anarkisti kuitenkin toivo, että se katujyrä pikemminkin säikäyttää näitä sekundaporvareita pahanpäiväisesti? Nolohan sitä olisi näiden uhota löysät pöksyissään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon."
Martilla on väkevä toive? Siinä on aistittavissa pieni häivähdys persuutta juuri tuossa toiveen luonteessa :)) Pois se sinusta. Vaikka Soini ja Halla-aho eivät mitään ihmisyyden sekä inhimillisyyden airueita olekaan, niin eikö vanha anarkisti kuitenkin toivo, että se katujyrä pikemminkin säikäyttää näitä sekundaporvareita pahanpäiväisesti? Nolohan sitä olisi näiden uhota löysät pöksyissään.Martissa loistaa kommunisti, Putin tyylinen ajatukseltaan. Hekin laittaa vastustajansa pois päiviltä, joko tipauttamalla kerroksista tai myrkyttämällä, jopa katujyrän alle. Martti on vanhanliiton kommunisti, jotka käyttää nimeä "ateisti" myös.
Kun esille tulee, niin nämä sitten syyttää muita, niin Marttikin, ei muuten ateisti olisikaan.
Niin Putinkin tekee, lyhyesti nämä pn Putinisteja. Anonyymi kirjoitti:
"Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon."
Martilla on väkevä toive? Siinä on aistittavissa pieni häivähdys persuutta juuri tuossa toiveen luonteessa :)) Pois se sinusta. Vaikka Soini ja Halla-aho eivät mitään ihmisyyden sekä inhimillisyyden airueita olekaan, niin eikö vanha anarkisti kuitenkin toivo, että se katujyrä pikemminkin säikäyttää näitä sekundaporvareita pahanpäiväisesti? Nolohan sitä olisi näiden uhota löysät pöksyissään.Niin se katujyrä, niin se katujyrä, asia on juurikin niin kuin nyt sen esitit.. En kiistä, olin vallattomuuksissani taas kerran kohtuuton. Itse itseäni taas kerran rankaisten: läps auuh, tuplaläps turbona, AUUUHH !
Jos nyt sisintäni puran lisää, kyllä tämän maan poliittinen ilmasto aikuistenoikeasti tarvitsee koko kirjoa oikealta vasemmalle. Kansan enemmistö sitten kivasti päättää, missä mennään. Tätä kutsutaan demokratiaksi ja hyvä näin.- Anonyymi
Aragoni kirjoitti:
"PERSU unohtui!!"
Joku roti kiroilussakin. Karhu oli aikoinaan pelätty ja kunnioitettu otus. Sitäkään ei sanottu kansankielessä karhuksi, mesikämmen ym. peiteilmaisut, niitä uskallettiin käyttää. Ja minkä minä laitoin listallani viidenneksi, minkä laitoin, perkele oli se.
Tuo kauhistuttava sana, sen etymologia on lyhyt mutta likainen, mutta kuitenkin: Ennemmin kuin huomaatkaan, koko kasa harhautuneita muutamine vetureineen on kohtsillään poistunutta kansanperinnettä.
Mitä Timo Soiniin tulee, hän oli tavallansa älykäs kansojen syvien rivien mies, mutta hän jos kuka hankki äänestäjiään paljolti myös yleiseurooppalaisen kannatuksen saaneesta omassa kansassamme maaperää valloittaneesta rasismista. Hyvä mies silti, eikä Halla-Ahokaan paska ole. Jos jäisivät samanaikaisesti katujyrän alle, pienen kyyneleen tirauttaisin, näin uskon.Sipilä
S
Ipioän kiky
i Sipilän ilmaistyöt
Berner
Bernerin mamutamsita
Bernerin taksit
Taksiuudstus by Bernd
Nuirisöötiö
Juhantalon koplaukset valtakunnallisessa
Lautakasat Vanhanen
Faksi jätemäki
Meinaa kuin kulkija valtion piikkiin
- Anonyymi
1918 SDP aloitti aseellisen punakapinan, kaikkiaan 60000 Suomalaista kuoli siinä SDP puoluekokouksen päätöksessä marraskuussa 1917. Stalin kävi SDP puoluekokouksessa yllyttämässä aseelliseen kapinaan, luvaten Venäjän tuen ja aseita siihen.
Tämähän ei ole Martille eikä muillekkaan vasureille mitään kun hyvän asian puolesta tapettiin.- Anonyymi
Stalin ja Lenin pettivät punakumoojat joiden joiden johto pakeni Pietariin
S ja L tekivät rauhan Saksan kanssa jotka helposti löivät tavispunaiset
Punakumoojien suuttumusta vähentääkseen
S ja L perustivat heille puolueen Moskovassa syyskesällä 1918
eli SKP:n
ja lupasivat heille että he pääsevät suur-Suomen johtajaksi kun sopiva tilaisuus tuli
Suur-Suomi perustettiinkin Moskovassa 1940 talvisodan paikkeilla Monen monta sukupolvea on nuista ajoista kulunut. Aina, kaikkialla, historia kirjoitetaan voittajan kynällä.
Sinun haluamasi kontekstiyhteys nykytilanteessa on ihan täsmälleen yhtä kaukana, kuin syyttäisit Saksan nykyistä kansaa Hitlerin edesottamuksista.
Jos rakastat nuin paljon tiettyjen silmälasien värittämää historiaa, pitänet varmaan myös sen aikaisista postimerkeistä. Kerää ja rakastu niihin. Kerrot sitten kivasti, pahvi, miten akti sujui noin käytännössä.
Kaikki kiitos ja kaunis kunnia että otit osaa tähänkin keskusteluun.- Anonyymi
Vai persumajuri on tällä kertaa sitä mieltä, että siinä "SDP puoluekokouksen päätöksessä marraskuussa 1917" kuoli kaikkiaan 60 000 suomalaista?
Persumajurin jutut menevät yhä kummallisemmiksi. Peesaat entistä taistolaiskommunistia dosentti Jari Ehrnroothia. No, persu ja taistolaiskommunisti istuvat hyvin samaan pirtaan.
"Jos Sdp:n puoluetoimikunta ei olisi tehnyt päätöstä ryhtyä vallankumoukseen, olisi säästytty noin 60 000 uhrilta, sanoi dosentti, tietokirjailija Jari Ehrnrooth keskiviikkona IS:n 1918 – Sodasta sovintoon -keskustelutilaisuudessa Helsingin Sanomatalossa.
Ehrnrooth laskee yhteen sisällissodassa Suomessa surmansa saaneet noin 37 000 ihmistä ja Neuvosto-Venäjälle paenneet punaiset, jotka joutuivat Stalinin puhdistusten uhreiksi 1930-luvulla."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005682787.html - Anonyymi
Mites tää liittyy kirosanoihin?
- Anonyymi
Chempolis!
- Anonyymi
Soini
Katainen
Urpo
Kiky
Sipilän ilmaistyöt duunareille
Jätetään taksit
Juhantalon valtakunnaoiieus - Anonyymi
Ssatans sipilä
- Anonyymi
Perk'kepu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52564
- 60544
