Johanneksen kirkossa 20.9. Yksityistilaisuus, vain omaisille.
Johanneksen kirkon ymmärrän, jos Loiri kuului kyseiseen seurakuntaan.
Arkkipiispaa en ymmärrä.
Tulee mieleen Michael Jackson, joka haudattiin kai peräti kulta-arkussa?
Vain "tavalliset", uskossa kuolleet kristityt, matkaavat Taivaaseen yleensä matalammalla profiililla.
Arkkipiispa siunaa Loirin
11
78
Vastaukset
- Anonyymi
Kauan kestää ton pellen hautaan saanti...
- Anonyymi
Nopeastihan tuo menee. Ja omaiset on, jotka päättävät hautaustavan, ja ajan seurakunnan kanssa. Ruuhkaa on hautauksissakin.
- Anonyymi
Toivottavasti palvonta jo päättyisi.
Yksilönä voi häntä kukin kunnioittaa, jos haluaa, mutta nk. "taiteilijana" ei muita taiteilijoita kummempi.
- Anonyymi
Teemu Laajasalo on siis Hgin piispa, ei arkkipiispa.
Anteeksi erehdys. - Anonyymi
Nyt voi leikkiä uunoa pilvenreunalla.
- Anonyymi
ammutaanko kuitenkin tykillä !
- Anonyymi
Olikohan Loiri kirkon jäsen? Hänen vakaumus oli lienee sellainen jota kristinusko ei hyväksy. Siis karma ja jälleen syntyminen.
- Anonyymi
Sääli ettei Loiria haudata presidenttien viereen. Se olisi ollut hauskaa. Loiri innostus laantui kun Marinin biletys varasti huomion. Harmi, hehe.
- Anonyymi
Ihmiset muisteli Loiria viikon. Sitten Marin juhli ja nyt Ellu kuoli. Niin lyhyt on ihmisten huomio. Kahden viikon päästä kukaan ei muista enää ees Ellua.
- Anonyymi
Ei voi olla vertaamatta Catherinen ja Meganin pukeutumistyyliä hautajaisissa Marinin pukeutumiseen. Jos haluaa kunnioittaa vainajaa, pukeutuu sen mukaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510531Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8010057Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077012Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275498- 1775174
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784346- 872892
- 1702806
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1132775Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662621