Miksi olisi koska eilen tuli eurojackpotin päävoitto, ei voi kaikkia rahoja laittaa jakoon peräpäivinä.
Lotossa ei mitään päävoittoa
7
112
Vastaukset
- Anonyymi
Vedätystä viimeiseen asti ja aina menee vierestä numerot.
- Anonyymi
3 1 kerran 20 vuodessa.
- Anonyymi
Taas meni superpotti lotossa Savvoon Siilinjärvelle? Epäilyttävää, taitaa olla korruptio väki asialla, ei voi olla sattumaa.
- Anonyymi
Siilinjärvellä oli yhdeksän aiempaakin lottovoittajaa. Näin todistaa eilen Ilta-Sanomissa ollut juttu:
https://ibb.co/YPtZqQ1
Klikkaa kuvan päällä hiiren kakkospainiketta ja valitse 'Avaa kuva uudessa välilehdessä'. Näin saat kuvan teksteineen luettavaan muotoon.
- Anonyymi
Loton ja Euron rahat on eri rahoja. Miksi Siilinjärvelle meni toinen iso potti! Siilinjärvi ei kuitenkaan ole pieni kylä. 210000 asukasta. Pohjois-Savossa on myös alle 10k kyliä ja jos potti olisi mennyt 10000 ihmisen kylään yhdelle, niin kuohu olisi ollu oikeutetumpaa.
Veikkauksen pitäisi muuttaa ilmoittamista niin että alue olisi maakunnan tasolla. - Anonyymi
Kyllä ovat siellä onnen pekkoja kaik kalakukkoset, myö vaan tääl takahikiällä ollaan köyhiä!
- Anonyymi
Ei kaikki, ainoastaan siilinjärveläiset
Tämä on ilmeisesti Veikkauksen mielestä hieno markkinointikikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t206612Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv205701Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115697Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835350Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190