Mopopoltto trakedia

Anonyymi

Eikö täällä S-jellakin nuo keskenkasvuiset mopo äheltäjät voisi pitää sellaista hauskaa ja polttaa yleisön läsnäolessa mopojaan.

Kun nyt näyttää Tampereella olevan sellainen villitys.
Olisi vanhemmille ainaskin jokin syy käydä töissä, että saavat ostettua sähkömopon keskenkasvuisilleen. Olisihan se hienoa näytöstä ohikulkijoille, parempaa nähtävää kuin jokin vanhanajan keulimisjuttu.

Tuollaisesta tykkäisi varmasti kaikki, muutkin keulijat ottaisivat mallia, ne päävinossa munamankelikeulijatkin : DDDDDD

3

212

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko se kuitenkin oikeesti tragedia?

    • Anonyymi

      Ongelma on se ettei kukaan halua näitä "mopoäheltäjiä" kaahaamaan asutuksen lähelle. Ne pitäs äänihäiriöiden vuoksi kuskata kuorma-autoilla jonnekin periferiaan. Siellä sitten kenenkään ulkopuolisen kuulematta saisivat vonguttaa ja driftailla vanhempiensa nauttiessa pellon laidalla.

      • Anonyymi

        Naulan kantaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1185
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1098
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      867
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      859
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      538
    Aihe