Mopopoltto trakedia

Anonyymi

Eikö täällä S-jellakin nuo keskenkasvuiset mopo äheltäjät voisi pitää sellaista hauskaa ja polttaa yleisön läsnäolessa mopojaan.

Kun nyt näyttää Tampereella olevan sellainen villitys.
Olisi vanhemmille ainaskin jokin syy käydä töissä, että saavat ostettua sähkömopon keskenkasvuisilleen. Olisihan se hienoa näytöstä ohikulkijoille, parempaa nähtävää kuin jokin vanhanajan keulimisjuttu.

Tuollaisesta tykkäisi varmasti kaikki, muutkin keulijat ottaisivat mallia, ne päävinossa munamankelikeulijatkin : DDDDDD

3

212

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko se kuitenkin oikeesti tragedia?

    • Anonyymi

      Ongelma on se ettei kukaan halua näitä "mopoäheltäjiä" kaahaamaan asutuksen lähelle. Ne pitäs äänihäiriöiden vuoksi kuskata kuorma-autoilla jonnekin periferiaan. Siellä sitten kenenkään ulkopuolisen kuulematta saisivat vonguttaa ja driftailla vanhempiensa nauttiessa pellon laidalla.

      • Anonyymi

        Naulan kantaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      218
      2204
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      737
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe