Halla-aho ja armeija.

Vaimon veli sekosi ja jouduin tukistamaan häntä vähän kun hän meinasi tulla iholle Hän on tulenpalava persu ja totesin että riittää tuolla armeijan käyntiä pelänneellä aseistakieltäytyjä Halla-aholla kanttia, hän nimittäin arvosteli julkisesti venäläisiä sotilaita.
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

halla toi kv vaunun torille , suomi ei osannut edes paskinta vaunua valmistaa 🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaimon veli sekosi ja jouduin tukistamaan häntä vähän kun hän meinasi tulla iholle Hän on tulenpalava persu ja totesin että riittää tuolla armeijan käyntiä pelänneellä aseistakieltäytyjä Halla-aholla kanttia, hän nimittäin arvosteli julkisesti venäläisiä sotilaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu