Milla Magia kiusaa Marinia

Kuulemma Marin on vaatinut oppositiossa yleislakkoa ja nyt tekee pakkolain, ettei saa lakkoilla.
10190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Marin Sdp vas vihreä hallitus poisti ikääntyneiden työttömien eläkeputken ja Sanna ensimmäisenä ilmoitti että se voidaan poistaa näin toimi "duunarihallitus".
Nyt hoitajien pakkolaki ja Sdp ex kommunisti ministeri asiaa hoitamassa.
Vas liitto nyyhkytti etteivät pidä siitä kun eläkeputki poistetaan mutta hyväksyivät sen myt samahoitajien kohdalla.
Vihreä vasen li andersson ja vihreä sdp Sanna Marin eivät suomalaista työtöntä tai työläistä ajattele mutta laittomia siirtolaisia hyysäävät ja ankkurilapsia suomeen haalivat perheineen.

Äänestä

---------- MARIN IMUROI ASUNTONSA 5 KERTAA PÄIVÄSSÄ --- Hän ei ole TERVE kuten psykiatri Suomessa on todennut.

Äänestä

Marinin Sdp hallituksen teot.Poistivat vanhempien työttömien eläkeputken eli heittivät heitteille.
Toivat al holin leiriltä isis porukkaa suomeen.
Aikovat laillistaa laittomasti maassa olijat.
Puuhavat hoitajille pakkolakia.
Puuhaavat humatääristä viisumia koko maaimalle suomeen.
Puuhaavat ankkurilapsiilmiötä suomeen perheenyhdistämisineen.
Ottivat lainaa kymmeniä miljardeja jakaakseen rahat euroopan maille.
Suomalaisten sähkönhintojen nousulle eivät tee mitään.
Sannan ja vihreiden hallitus on suomen tuho.
Viinan ja aineiden käytöstä en puhu mitään.

Äänestä

Olisikohan SS:n tarttunut järjen hiven?

Itse en vuosikymmenien työaikanani kokenut muita lakkoja kuin tupakkalakon, joka alkoi syksyllä 1964 ja on edelleen voimissaan!

Lakot ovat sosialismia, ne eivät lisää tuottavuutta, joka on ainoa oikea syy nostaa palkkoja!

Äänestä

Palkkoja pitää nostaa sen verran, että kaikilla on tarpeeksi rahaa.

Äänestä

Gallupin mukaan Demareilla on oikea suunta Ei muuta kun vauhtia lisää Ja sehän lisääntyy Sitten joutaa bilettämään oikein kunnolla

Äänestä

Mihin marinistien jakointo näin loppumetreillä tyssäsi?

Äänestä
  • selvisivät

    Äänestä

Rytkösen palkkaa pitää nostaa liiton jäsenet maksavat nyt Rytköselle vain vaivaisen 14 900 euron kk palkkaa liiton rahoista menee siis johonkin muuhun kuin Rytkösen elintasoon turhaan iso osa .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuulemma Marin on vaatinut oppositiossa yleislakkoa ja nyt tekee pakkolain, ettei saa lakkoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu