https://www.suomenuutiset.fi/ruotsissa-on-monta-todellisuutta-muslimipuolue-sai-kolmanneksen-aanista-ongelmalahiossa/
Muslimipuolue uskon asialla
Turkkilaistaustainen Mikail Yüksel perusti Nyansin vuonna 2019 saatuaan lähtöpassit keskustapuolueesta. Häntä epäiltiin äärioikeistolaisen turkkilaisjärjestön salaisen solun perustamisesta Ruotsiin.
SVT:n mukaan Nyans haluaa muun muassa naisille ja miehille eri ajat uimahalleihin ja vanhemmille oikeuden kasvattaa lapsiaan uskonnollisen vakaumuksen mukaisesti.
SUOMEN UUTISET
Turkkilaistaustainen Mikail Yuksel perusti Nyansin vuonna 2019
18
97
Vastaukset
- Anonyymi
Eikä vieläkään herätä todellisuuteen, minkä kanssa ollaan tekemisissä!
- Anonyymi
Niin, 28 000 ääntä, 0,44%.
Kyllä siitä on melkoinen matka vaikutusvaltaan yhdessä maailman maallistuneimmissa maissa.
Ja vielä pienempi on todennäköisyys, että tuollainen puolue olisi saamassa Suomessa vaikutusvaltaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, 28 000 ääntä, 0,44%.
Kyllä siitä on melkoinen matka vaikutusvaltaan yhdessä maailman maallistuneimmissa maissa.
Ja vielä pienempi on todennäköisyys, että tuollainen puolue olisi saamassa Suomessa vaikutusvaltaa.Joko tämä kotimainen käännynnäinen on saanut kasaan tarvittavan määrän omaa puoluettaan varten? Ai niin...eihän Kärkkäisen taikapeilistä kuvastuva
kirveellä tai muulla teräaseella veistetyn näköinen hattupää yksinään riitä edes kalifaattinsa kannatusjäseneksi, kun sattuu olemaan fiktiohahmo ja henkilöllisyyskään ei ole validi tyhmän nikin kera. Öyh öyh öyhöpatu.
- Anonyymi
Miksi Erdo ei vaadi tuota terroristia luovutettavaksi.
- Anonyymi
Sekin aika vielä koittaa.
Miksei oikein jo kaupata - Anonyymi
Sen tärkeimpien asioiden listalla ovat muun muassa islamofobia, Israel ja Palestiina -kysymys sekä Ruotsin sosiaalitoimen lastenhoitoa koskeva "LVU-väkivalta".
SVT:n mukaan puolue haluaa myös naisille erilliset uima-ajat ja ajaa vanhempien oikeutta kasvattaa lapsia uskonnollisen vakaumuksen mukaisesti.
- Anonyymi
Suvakit ja jeesustelijat hävittää hyvä 🤣
- Anonyymi
Kunpa saisi noudattaa poliittista vakaumusta ja heivata nuo sinne mistä lähtivät.
- Anonyymi
harmaat sudet ? onko ne jotain vanhuksia 🤣
- Anonyymi
vasemmistoliitossa muslimeja tuhansia?
- Anonyymi
MITEN PITKÄLLE NÄITEN TUHOISUUS ANNETAAN EDETÄ
ENNEKUIN VASTARINTAMME RYHTYY TOIMIMAAN - Anonyymi
suomessa riittää vasemmistoliitto ja vihreät?
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891829Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2761687Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2921470Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751369- 58955
- 51947
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70927- 66904
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40891Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤51876