Putin joutuu ansaan neuvotellessa Kiinan johtajan kanssa. Idän Kuninkaat odottelevat tilaisuutta milloin lähteä harmageddonille. Heidät viedään sinne tuhottavaksi, korvista vetämällä, eikä sieltä ole paluuta elävänä. Jeesus Nasaretilaisen armeija tulee tuhoamaan pahan syntisen maailman sen mukaan, mitä Johannes ilmestyskirjassa on ennustanut. Onnettomuudet tekevät tuhoaan, ihmisiä kuolee kuin kärpäsiä, ruoka ei tavoita suuta ja ihmiset kuihtuvat odottaessaan mikä tuleva on. Synti tappaa se tuhoaa eikä kuolemalle määrätyt ihmiset välty kaikkein pahimmalta rangaistukselta. He sen tiedostaen että joutuvat viimeisellä tuomiolla helvettiin yhdessä heidän ruhtinaansa paholaisen kanssa. Kohta se peto ilmestyy maailmaan?
Kiina ilmiö.
Anonyymi
589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vielä ei ole Harmageddonin aika. Se tulee juuri ajallaan. Korean sota ei ollut H:n aikaa.
Minä odotan Jeesus Kristusta, joka pelastaa minut tulevasta vihasta. 1. Tess. 1 viimeiset jakeet. Noin ulkomuistista.
Se joka uskoo minuun ei koskaan huku. Taisi unohtua aloittajalta.
Ei unohtunut. Lahkoilla ei ole oikeaa Jeesusta turvana vaan se joku toinen jeesus liekö Parham ja usko siihen ei riitä miksikään turvaksi.
Ennustajaeukko sanoi että Putinilla on enää puolisen vuotta aikaa. Ei siinä Kiina auta, kun omat hikeentyvät bunkkeriukkoon.
Sotilaat ovat Putinilta loppu, sillä hän ei uskalla julistaa yleistä liikekannallepanoa, sillä silloin rintamalle joutuisi etnisiä venäläisiä eikä mitään burjaatteja.
Putinin hyökkäysarmeija oli muistaakseni jotain alle 150 000, ja niistä on kuollut tai haavoittunut noin 80 000. Täydennyksiä on vaikea saada.
Kiina ei ole tarjonnut apua, ainoastaan Pohjois-Korea. Venäjä uhkaa vaipua samanlaiseksi Kiinan vasalliksi.