Izjumi joukkohauta.

Toivottavasti asiantuntijat ja puolueettomat tahot tutkivat joukkohautas tarkoin. Ilta sanomista kuva kumpareista jossa ristit ja sitten kuoppa auki jossa mies metallinpaljastimella? tutkii kuoppaa. Melkein olis parempi kun ei laittais kuvaa ollenkaan.
1086
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onkohan paljonkin venäjän kuolleita sotilaita?
"Kadonneet" eli Putlerin ei tarvi maksaa omaisille.

Äänestä

Eikö olisi jo korkea aika potkia roistovaltio Venäjä pois Yk:n turvaneuvostosta?

Kuinka on mahdollista, että siihen kuuluu valtio, joka luo pelkästään turvattomuutta, murhaa massoittain naisia, lapsia ja vanhuksia ja tuhoaa pommituksillaan kokonaisia kaupunkeja? Ja mitään järjellistä syytä tähän tuhoavinkaan ei ole.

Äänestä

Onko muuten tietoa, minne Mariupolissa vangitut ukrainalaiset sotavangit vietiin, ja kohdellaanko heitä tällä hetkellä kansainvälisten sopimusten mukaisesti

Äänestä

  • Punainen risti ei ole yrityksistä huolimatta päässyt tapaamaan ukrainalaisia sotavankeja. Venäjä on estänyt kaikki yritykset. Mutta kaikki kyllä tietävät miten venäläiset kohtelevat sotavankejaan, kun venäläiset murhaavat surutta siviilejäkin. Sotavankeja on kidutettu ja silvottu ja pidetty epäinhimillisissä oloissa. Kansainvälisillä sopimuksilla venäläiset pyyhkivät perseensä, ei sellaisilla ole venäläisille mitään merkitystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Punainen risti ei ole yrityksistä huolimatta päässyt tapaamaan ukrainalaisia sotavankeja. Venäjä on estänyt kaikki yritykset. Mutta kaikki kyllä tietävät miten venäläiset kohtelevat sotavankejaan, kun venäläiset murhaavat surutta siviilejäkin. Sotavankeja on kidutettu ja silvottu ja pidetty epäinhimillisissä oloissa. Kansainvälisillä sopimuksilla venäläiset pyyhkivät perseensä, ei sellaisilla ole venäläisille mitään merkitystä.

    Venäjä on naZivaltio aivan Stalinin ja Hitlerin tyyliin. Miksi venäläiset päästivät sen yhden pienikokoisen nazin Kremlin diktaattoriksi?

    Äänestä

Tottahan kaupungissa missä soditaan kuolee ihmisiä. Tämä on taas tätä että löydettiin sotarikos, ennen kuin edes tutkintaa on aloitettu. Tutkinnan lopputuloskin on selvä.

Äänestä

Haudatut oli paikallisen johtavan poliisitutkijan mukaan pommituksissa kuolleita joten olisiko ne pitänyt jättää mätänemään raunioihin ja kadulle? 440 ruumista ja ylikin, eihän niitä voi normimenoin hautuumaalle veivata... Tässä nyt annetaan ymmrätää että nämä kaikki on teloitettu tuonne montun reunalle

Äänestä

Vanha selitys. Kuoli koronaan, hätähaudattiin.

Äänestä

Taistelussa kuolleita haudattu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toivottavasti asiantuntijat ja puolueettomat tahot tutkivat joukkohautas tarkoin. Ilta sanomista kuva kumpareista jossa ristit ja sitten kuoppa auki jossa mies metallinpaljastimella? tutkii kuoppaa. Melkein olis parempi kun ei laittais kuvaa ollenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu