ja sen kansalaiset. Ajatelkaas nyt,,,140 miljoonaa ihmispoloista jotka eivät tiedä mistään mitään. Armeijakin sellaisessa kunnossa, että meikäläinen pelastusarmeijakin on tehokkaampi. Ne ei tiedä tekniikasta yhtikäs mitään. Venäläiset eivät ole koskaan osanneet tehdä autoja eikä moottoripyöriä. Armeijakin on pelkkä alokkaiden hakkaamis,- ja raiskaamislaitos. Kun venäläisen ohjuksen putoamiskohtaa näytetään telkkarissa niin siinä on ehjä pyrstö maassa pystyssä ja metrin kuoppa vieressä. Talotkin on kuin jotain navettoja. Kaiken lisäksi ne ovat niin tyhmiä, että ne kuvittelevat voivansa vaikuttaa äänestämisellä. Siis minua säälittää niin kovasti.
Minua säälittää tuo venäjä
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä on fasistinen diktatuuri, jossa lasten aivopesu aloitetaan jo varhain. Lapset opetetaan vihaamaan muita maita ja kansoja ja heistä kasvatetaan pikku sotilaita, joille opetetaan että kunniakkain asia on sotia ja kuolla, jossain naapurimaassa.
- Anonyymi
Aivan kute suomen vihervassaritkin. Nehän vihaa kaikkea mikä liikkuu paitsi omaa peilikuvaansa.
- Anonyymi
Vain isompi Pohjois- Korea. Kansa uskoo mitä johtajat valehtelee.
- Anonyymi
Minulta ei venäläiset saa sääliä. Itsepä kannattavat diktatuuria ja väkivaltakoneistoa, eivätkä nouse lujana isolla porukalla kapinaan kukistamaan Putinin. He uskovat mitä propaganda sanoo, aivan sama asuvatpa he Venäjällä tai muualla. Meidänkin naapurina asuu kerrostalossa Petroskoista kotoisin oleva reilu 3-kymppinen perhe ja sekä mies että vaimo ovat Putinin kannalla ja vihaavat Ukrainaa. Ollaan tästä kerran juteltu sodan alun aikana. Ja he asuvat siis täällä lännessä, perheellä kalliihko länsiauto alla ja matkustelevat Euroopassakin lomillaan.
- Anonyymi
Kysypä niiltä koska Venäjä palauttaa ryöstösaaliinsa Suomelle!
- Anonyymi
Aika tehokkaasti tuo roskaväkiarmeija kuitenkin on pystynyt siviileitä murhaamaan Ukrainassa. Valitettavasti. Mutta eihän tuo mikään pelottava armeija oikeasti ole, Ukraina ajaa ne pois mailtaan.
- Anonyymi
Sehän onkin puhdas kansanmurha eikä mikään sota sinäänsä.
- Anonyymi
Kyllä venäläiset raukkikset aseettomia siviilejä murhaavat. Siihen ne kykenevät ja tekevät sitä oikein mielellään, mutta kun kohtaavat ukrainalaisia sotilaita niin juoksevat pakoon vetelät housuissaan.
Sitten taas tappionsta jälkeen iskevät kostoksi ohjuksilla tarkoituksella pelkkiin siiviilikohteisiin ja tappavat 10 ukrainalaista lasta. Niiden jo ennestään tappamiensa tuhannen ukrainalaisen lapsen lisäksi.
Eipä löydy maan päältä mitään halveksittavampaa ja alhaisempaa kuin venäläinen "sotilas". Isiksen tyypit pääsevät aika lähelle, mutta jopa heillä oli olevinaan jonkinlainen moraali. Venäläisillä ei ole edes olevinaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2374185Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1132643Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412392Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161436Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436- 481179
- 781097
- 59963
- 45946
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58931