ja sen kansalaiset. Ajatelkaas nyt,,,140 miljoonaa ihmispoloista jotka eivät tiedä mistään mitään. Armeijakin sellaisessa kunnossa, että meikäläinen pelastusarmeijakin on tehokkaampi. Ne ei tiedä tekniikasta yhtikäs mitään. Venäläiset eivät ole koskaan osanneet tehdä autoja eikä moottoripyöriä. Armeijakin on pelkkä alokkaiden hakkaamis,- ja raiskaamislaitos. Kun venäläisen ohjuksen putoamiskohtaa näytetään telkkarissa niin siinä on ehjä pyrstö maassa pystyssä ja metrin kuoppa vieressä. Talotkin on kuin jotain navettoja. Kaiken lisäksi ne ovat niin tyhmiä, että ne kuvittelevat voivansa vaikuttaa äänestämisellä. Siis minua säälittää niin kovasti.
Minua säälittää tuo venäjä
9
62
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä on fasistinen diktatuuri, jossa lasten aivopesu aloitetaan jo varhain. Lapset opetetaan vihaamaan muita maita ja kansoja ja heistä kasvatetaan pikku sotilaita, joille opetetaan että kunniakkain asia on sotia ja kuolla, jossain naapurimaassa.
- Anonyymi
Aivan kute suomen vihervassaritkin. Nehän vihaa kaikkea mikä liikkuu paitsi omaa peilikuvaansa.
- Anonyymi
Vain isompi Pohjois- Korea. Kansa uskoo mitä johtajat valehtelee.
- Anonyymi
Minulta ei venäläiset saa sääliä. Itsepä kannattavat diktatuuria ja väkivaltakoneistoa, eivätkä nouse lujana isolla porukalla kapinaan kukistamaan Putinin. He uskovat mitä propaganda sanoo, aivan sama asuvatpa he Venäjällä tai muualla. Meidänkin naapurina asuu kerrostalossa Petroskoista kotoisin oleva reilu 3-kymppinen perhe ja sekä mies että vaimo ovat Putinin kannalla ja vihaavat Ukrainaa. Ollaan tästä kerran juteltu sodan alun aikana. Ja he asuvat siis täällä lännessä, perheellä kalliihko länsiauto alla ja matkustelevat Euroopassakin lomillaan.
- Anonyymi
Kysypä niiltä koska Venäjä palauttaa ryöstösaaliinsa Suomelle!
- Anonyymi
Aika tehokkaasti tuo roskaväkiarmeija kuitenkin on pystynyt siviileitä murhaamaan Ukrainassa. Valitettavasti. Mutta eihän tuo mikään pelottava armeija oikeasti ole, Ukraina ajaa ne pois mailtaan.
- Anonyymi
Sehän onkin puhdas kansanmurha eikä mikään sota sinäänsä.
- Anonyymi
Kyllä venäläiset raukkikset aseettomia siviilejä murhaavat. Siihen ne kykenevät ja tekevät sitä oikein mielellään, mutta kun kohtaavat ukrainalaisia sotilaita niin juoksevat pakoon vetelät housuissaan.
Sitten taas tappionsta jälkeen iskevät kostoksi ohjuksilla tarkoituksella pelkkiin siiviilikohteisiin ja tappavat 10 ukrainalaista lasta. Niiden jo ennestään tappamiensa tuhannen ukrainalaisen lapsen lisäksi.
Eipä löydy maan päältä mitään halveksittavampaa ja alhaisempaa kuin venäläinen "sotilas". Isiksen tyypit pääsevät aika lähelle, mutta jopa heillä oli olevinaan jonkinlainen moraali. Venäläisillä ei ole edes olevinaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1268241Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4457410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2145634Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en844554Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104132Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p62916Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680