Venäjä on orjayhteiskunta

Venäjän tavoite on Ukrainan kansan
tapapanta ja maan ryöstäminen.
Ei muuta tai vähempää.
Suomalaiset olkaa valveilla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos Putin häviää sodan, niin tilalle voi tulla toinen imperialistinen sotahullu naZi.

Venäläiset eivät ole käyneet läpi menneisyyttään, Leninin ja Stalinin omaan kansaan kohdistunutta terroria 20 - 30 -luvuilla, kommunistiajan hyökkäyksiä Unkariin -56, Tsekkoslovakiaan 68, Afganistaniin, Tshetseniaan, Georgiaan jne. Ne jotka yrittävät, vaiennetaan.

Siksi venäläiset eivät ymmärrä omaa tilaansa.

Äänestä

Niin on suomikin. Köyhät työläiset orjien oikeuksilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän tavoite on Ukrainan kansan
tapapanta ja maan ryöstäminen.
Ei muuta tai vähempää.
Suomalaiset olkaa valveilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu