Onko muilla pelkotiloja lähestyvää päivää kohtaan. Itse olen jo aivan turta, enkä varmasti lähde ulos, käytä sähkövempaimia ym.
En voi asialle mitään ja järkipuhe sinkoaa toisesta korvasta ulos.
Muuten olen ihan normaali 33-vuotias mies mutta tämä juttu menee yli hilseen, on se niin lamauttavaa.
En voi asialle mitään ja järkipuhe sinkoaa toisesta korvasta ulos.
Muuten olen ihan normaali 33-vuotias mies mutta tämä juttu menee yli hilseen, on se niin lamauttavaa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
houraile. Ei se ole kuin päivä päivien joukossa.
Voihan se oll onnenpäiväkin.Mene arpamyyjälle klo 13.00 osta arpa num.13 en takaa voittoa,mutta kokeile.
...huomenna koulun siivouspäivä. ehkä varmaan hukun jätelammikkoon tai jotain..
Niin, miksei numeroa 13 käytetä hotellien huone- tai kerrosnumeroinnissa tai laivojen hyteissä tai numeroinnissa?
Mistä muuten johtuu tämä 13.päivä perjantai pelko?
Osaako joku kertoa ?
Siinä kerroksessa ja siinä huoneessa on viranomaiset, kuuntelulaitteet,monitorit ja kokonais-systeemin hallitsijat.
Voihan se olla taikauskoakin?
Nimim. Viru-hotellissa käynyt!!!
kaikkiahan sen tietää..etkö muka tiennyt miten sähköposteihin pääsee. Jos haluat jorista huippusalaista ,kävelet kaverisi kanssa ulkona ja puhut ,ok. Ainakin itse teen näin.
Onneksi aloitin jo viime vuonna kaivamaan poteroa meidän suihkuhuoneeseen, juuri huomisen päivän varalle..
Menemme koko perhe sinne heti aamun valjetessa ja syömme siellä purkkihernekeittoa!
Minua todella pelottaa miten meidän käy.. kuolemmeko kaikki kaasumyrkytykseen vai saammeko sen verran happea, että selviämme lauantain puolelle.. isäntä on sen verran karski äijä haisemaan, että saas nähdä :)
sopii meikäläisen imageen..kriiks ,kriiks.
ylinopeus sakon
eihän sakkoa saa se pitää maksaa
menisi maine..naisen täytyy aina ajatella mainetta ja kunniaa..just!
ei tule jokaista vuotta kohti edes yhtä sakkoa
kortti ollut kauan ja ajan paljon.
kyllä vähän taikauskoinen. Huomenna pitäis lähteä saunailtaan. En tiedä uskaltaako. Voi vaikka peffansa polttaa kiukaassa. :=(((
Mut ota kuitenkin tuubi vaseliinia mukaan.Jos tulee palovamma,niin voit sitten sivellä sitä pyllysi päälle;=))
valerian. Typy ei vielä vaseliineja tarvi. Äläs kuule luulekkaan :=)))
Kaikkea sitä kuuleekin.
ja luulen:))Höh,vaseliinihan on hyvää voidetta palovammoihin.Mitä sulla sitten mielessä oli...;=)))
valerian. Kyllä minä sun ajatukset tiedän. Miks muuten tuota vaseliinia ehdotit? Onhan palovammoille parempiakin voiteita. Minulla sitä paitsi on vielä voiteet omasta takaa. Ja luulen että on vielä parikymmentä vuotta eteenpäinkin :=)))
Kyllä niillä sisäisillä lentomatkoilla,
vähennettyjä numeroita ainakin 3 löytyy.
Eri uskontojen mukaan.
Veikkauksessani (mahdoton sana)luku 13 on onnen luku...Käännä siis sinäkin asia eduksesi!