Maailma on herkässä tilassa

Anonyymi-ap

Kolmas maailmansota on pientä tönäisyä vaille valmiina alkamaan.
Ongelmapesäkkeitä on ympäri palloa jotka yleensä käynnistyy samalla kun jossakin on suurempi konflikti.
Nyt Ukrainan ja Venäjän sota voi laajentua Venäjän ja Euroopan väliseksi. Lähi-idässä Iran,Israel ,Syyria jo valmiina sotimaan .Turkki Kreikka ja Kurdit valmiina asemissa .Kiina ja Taiwan .Pohjois ja Etelä Korea
Kiina ja Intia rajakiistoineen.
Armenia ja Azerbaitsan....jne jne
Sodilla on sama paha taipumus kuin metsäpaloilla että ne karkaa käsistä ja sammuvat itsestään kun palava aines loppuu.

18

84

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Isossa kuvassa jenkit ovat kaatamassa Eurooppaa, joka on realisoitumassa...ensimmäinen uhri on Saksa ja sen talous. Pakotteet venäjää kohtaan on orkestroitu jenkeissä, niiden perimmäinen tarkoitus on romahduttaa läntinen Eurooppa hyperinflaatiolla.
      Pakotteet ei ole kohdistettu Venäjään, vaan Eurooppaan ja sen nujertamiseksi. Jenkeissä on ennalta tajuttu, ettei Venäjä niistä tule kärsimään, avatkaa silmänne.

      • Anonyymi

        Et ole täysin järjissäsi. USA on oikeuden puolella, ja ainoa pelko siellä ja sieltä on ääriaineksen nouseminen valtaan USA:ssa. Sun sankari on Trump, mutta hän ei ole enää vallassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et ole täysin järjissäsi. USA on oikeuden puolella, ja ainoa pelko siellä ja sieltä on ääriaineksen nouseminen valtaan USA:ssa. Sun sankari on Trump, mutta hän ei ole enää vallassa.

        Etkö osaa lukea maailmassa vallitsevaa agendaa?
        Saksaa ollaan ajamassa alas kovaa vauhtia ja seuraavina kaatuvat kaikki muut, Suomi mukana.


    • Anonyymi

      Voisin veikata että Armenia vs Azerbaitsan sotii piakkon nyt kun venäjällä.on muita kiireitä euroopassa. Perässä tulee sitten muut NL tasavallat, eli ny tullaan käymään sota joka jäi käymättä ku NL hajosi.

      • Neuvostoliiton palauttaminen kääntyikin Venäjän ja sen etupiirien hajoamiseksi. Kuis nyt näin kävikin?


      • Anonyymi

        Idiootit sotii ja maailma jalostuu.


      • Anonyymi
        moloch_horridus kirjoitti:

        Neuvostoliiton palauttaminen kääntyikin Venäjän ja sen etupiirien hajoamiseksi. Kuis nyt näin kävikin?

        Toivossa on hyvä elää.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Toivossa on hyvä elää.

        Etkö seuraa uutisia?


    • Anonyymi

      Eurooppaa ajetaan alas, onko sitä vaikea oivaltaa....jenkit varmistavat yksinvaltiutta läntisessä maailmassa.

      • Anonyymi

        Eurooppa on uuden kukoistuksen kynnyksellä; synnytyskipuja, joista nousee uusi uljaampi Eurooppa. Nyt seuraavat tapahtumat tekevät Euroopasta ja toivottavasti ei-Neuvostoliitosta paremman paikan, ja ehkä Turkki, Syyria, Iran saadaan myös ruotuun jossain vaiheessa, koska pahuus ei ole tähänkään asti voittanut. Nyt on sairaan ääriaineksen nousun yritys korkeimmalla sitten toisen maailmansodan, mutta mahdollisuus niiden kukistamiseen on nyt korkea. Eurooppa ja USA ovat planeettamme ja inhimillisyyden toivo; sivistyksen kehto.


    • Anonyymi

      Ja äärioikeiston oleminen hilkulla lännessä. Joudumme vielä sotimaan ääriainesta vastaan ihmiskunnan kohtalosta.
      Lukemissa on 53% putinisteja unkarissa, 42% ranskassa, USA:n ääriaines, jopa Ruotsin tilanne, ja monessa EU-maassa ollaan lähellä äärinaineksen nousua.
      Viimeisin uutinen oli venäläisten lainsäätäjien vaatimus liikekannallepanosta Ukrainaan vastaan. Ollaan pohjalla kun lainsäätäjätkin ovat äärinationalistisia terroristeja. Venäjällä kyseinen helvetillinen aines on raivoissaan oikeuden tapahtumisesta Ukrainassa.
      Kun laskee planeetalliset laajentumat kyseisille helvetinolennoille, on moni sota edessä, kun ei lopulta ole muuta ratkaisua kuin aseellinen globaalissa mittakaavassa; vaikkei välttämättä maailmansotana, mutta monina sotina.

      • Anonyymi

        Nyt leimataan kaikki 'ei toivotut' fasisteiksi, kun ne oikeasti ovat globalistien agendassa tiiviisti mukana.
        Mielikuvia luodaan ja putinisteja ovat kaikki ne, jotka asettuvat kritisoimaan tuhomenoa vastaan.
        Ukrainassa on todellinen fasistikomento, joka nyt nujerretaan ja sen tahon julmuudet kaadetaan sumeilematta ja ilman todisteita venäläisten niskaan.
        Tulevat maksuun kaikki huijaukset, olisi hyvä muistaa meilläkin, kuljemme valehtelun huipulla.


    • Anonyymi

      Euroopan heikkous sataa suoraan USAn laariin......
      Tarjolla kaasua laivoilla atlantin takaa kovaan hintaan....Busines you know....

    • Anonyymi

      Joillekkin hörhöille jumittunut
      sana globalisti käyttöön
      vaikkei näytä ymmärtävän
      sen merkitystä....
      globalisti siellä globalisti tuolla...
      puten kannikkaa täytyy nuolla.....

      • Anonyymi

        Globalistit ovat rikollisia.
        Tämä on hyvä muistaa ja sen pystyy havaitsemaan, seuraamalla mitä maailmalla tapahtuu.


    • Anonyymi

      Joukkohautojen uhrien veressä
      on venäläisten kädet.
      Venäjä on hiljaisen ivallinen!??

    • Anonyymi

      Höpö höpö. Maailmassa on aina ollut ongelmapesäkkeitä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      76
      849
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe