Kolmas maailmansota on pientä tönäisyä vaille valmiina alkamaan.
Ongelmapesäkkeitä on ympäri palloa jotka yleensä käynnistyy samalla kun jossakin on suurempi konflikti.
Nyt Ukrainan ja Venäjän sota voi laajentua Venäjän ja Euroopan väliseksi. Lähi-idässä Iran,Israel ,Syyria jo valmiina sotimaan .Turkki Kreikka ja Kurdit valmiina asemissa .Kiina ja Taiwan .Pohjois ja Etelä Korea
Kiina ja Intia rajakiistoineen.
Armenia ja Azerbaitsan....jne jne
Sodilla on sama paha taipumus kuin metsäpaloilla että ne karkaa käsistä ja sammuvat itsestään kun palava aines loppuu.
Maailma on herkässä tilassa
18
70
Vastaukset
- Anonyymi
Isossa kuvassa jenkit ovat kaatamassa Eurooppaa, joka on realisoitumassa...ensimmäinen uhri on Saksa ja sen talous. Pakotteet venäjää kohtaan on orkestroitu jenkeissä, niiden perimmäinen tarkoitus on romahduttaa läntinen Eurooppa hyperinflaatiolla.
Pakotteet ei ole kohdistettu Venäjään, vaan Eurooppaan ja sen nujertamiseksi. Jenkeissä on ennalta tajuttu, ettei Venäjä niistä tule kärsimään, avatkaa silmänne.- Anonyymi
Et ole täysin järjissäsi. USA on oikeuden puolella, ja ainoa pelko siellä ja sieltä on ääriaineksen nouseminen valtaan USA:ssa. Sun sankari on Trump, mutta hän ei ole enää vallassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et ole täysin järjissäsi. USA on oikeuden puolella, ja ainoa pelko siellä ja sieltä on ääriaineksen nouseminen valtaan USA:ssa. Sun sankari on Trump, mutta hän ei ole enää vallassa.
Etkö osaa lukea maailmassa vallitsevaa agendaa?
Saksaa ollaan ajamassa alas kovaa vauhtia ja seuraavina kaatuvat kaikki muut, Suomi mukana.
- Anonyymi
Voisin veikata että Armenia vs Azerbaitsan sotii piakkon nyt kun venäjällä.on muita kiireitä euroopassa. Perässä tulee sitten muut NL tasavallat, eli ny tullaan käymään sota joka jäi käymättä ku NL hajosi.
Neuvostoliiton palauttaminen kääntyikin Venäjän ja sen etupiirien hajoamiseksi. Kuis nyt näin kävikin?
- Anonyymi
Idiootit sotii ja maailma jalostuu.
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
Neuvostoliiton palauttaminen kääntyikin Venäjän ja sen etupiirien hajoamiseksi. Kuis nyt näin kävikin?
Toivossa on hyvä elää.
- Anonyymi
Eurooppaa ajetaan alas, onko sitä vaikea oivaltaa....jenkit varmistavat yksinvaltiutta läntisessä maailmassa.
- Anonyymi
Eurooppa on uuden kukoistuksen kynnyksellä; synnytyskipuja, joista nousee uusi uljaampi Eurooppa. Nyt seuraavat tapahtumat tekevät Euroopasta ja toivottavasti ei-Neuvostoliitosta paremman paikan, ja ehkä Turkki, Syyria, Iran saadaan myös ruotuun jossain vaiheessa, koska pahuus ei ole tähänkään asti voittanut. Nyt on sairaan ääriaineksen nousun yritys korkeimmalla sitten toisen maailmansodan, mutta mahdollisuus niiden kukistamiseen on nyt korkea. Eurooppa ja USA ovat planeettamme ja inhimillisyyden toivo; sivistyksen kehto.
- Anonyymi
Ja äärioikeiston oleminen hilkulla lännessä. Joudumme vielä sotimaan ääriainesta vastaan ihmiskunnan kohtalosta.
Lukemissa on 53% putinisteja unkarissa, 42% ranskassa, USA:n ääriaines, jopa Ruotsin tilanne, ja monessa EU-maassa ollaan lähellä äärinaineksen nousua.
Viimeisin uutinen oli venäläisten lainsäätäjien vaatimus liikekannallepanosta Ukrainaan vastaan. Ollaan pohjalla kun lainsäätäjätkin ovat äärinationalistisia terroristeja. Venäjällä kyseinen helvetillinen aines on raivoissaan oikeuden tapahtumisesta Ukrainassa.
Kun laskee planeetalliset laajentumat kyseisille helvetinolennoille, on moni sota edessä, kun ei lopulta ole muuta ratkaisua kuin aseellinen globaalissa mittakaavassa; vaikkei välttämättä maailmansotana, mutta monina sotina.- Anonyymi
Nyt leimataan kaikki 'ei toivotut' fasisteiksi, kun ne oikeasti ovat globalistien agendassa tiiviisti mukana.
Mielikuvia luodaan ja putinisteja ovat kaikki ne, jotka asettuvat kritisoimaan tuhomenoa vastaan.
Ukrainassa on todellinen fasistikomento, joka nyt nujerretaan ja sen tahon julmuudet kaadetaan sumeilematta ja ilman todisteita venäläisten niskaan.
Tulevat maksuun kaikki huijaukset, olisi hyvä muistaa meilläkin, kuljemme valehtelun huipulla.
- Anonyymi
Euroopan heikkous sataa suoraan USAn laariin......
Tarjolla kaasua laivoilla atlantin takaa kovaan hintaan....Busines you know.... - Anonyymi
Joillekkin hörhöille jumittunut
sana globalisti käyttöön
vaikkei näytä ymmärtävän
sen merkitystä....
globalisti siellä globalisti tuolla...
puten kannikkaa täytyy nuolla.....- Anonyymi
Globalistit ovat rikollisia.
Tämä on hyvä muistaa ja sen pystyy havaitsemaan, seuraamalla mitä maailmalla tapahtuu.
- Anonyymi
Joukkohautojen uhrien veressä
on venäläisten kädet.
Venäjä on hiljaisen ivallinen!?? - Anonyymi
Höpö höpö. Maailmassa on aina ollut ongelmapesäkkeitä.
- Anonyymi
Suomen 🇫🇮 ei olisi tarvinnut liittyä Natoon, kun putlerin 👹 diktatuuri hajoaa putinistien sotahulluuteen
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009083576.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475445Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612286Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181840Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171565
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301477Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5136881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se219989