SDP:n tulisi uudelleenarvioida suhdettaan Venäjään.PS Junnila vaatii

Anonyymi-ap

https://www.suomenuutiset.fi/junnila-paaministeri-marin-ei-voi-kadet-heiluen-piiloutua-euroopan-unionin-tai-virkamiesten-selan-taakse/

On häpeällistä, että Suomi toimii vapaavyöhykkeenä hyökkääjän pääsylle lukratiivisille lomamatkoille muualle Eurooppaan, vaikka muut rajanaapurit Viro, Latvia, Liettua ja Puola sen estävät, kirjoittaa perussuomalaisten kansanedustaja Vilhelm Junnila.


Vilhelm Junnilan mielestä SDP:n tulisi uudelleenarvioida suhdettaan Venäjään.

– Kaikki muistavat sosialidemokraattien tiiviit suhteet Venäjään ja keskeisten kummisetien, kuten Paavo Lipposen ja Erkki Tuomiojan, pyrkimykset keskinäisriippuvuuden syventämiseksi. Erilaisista hännystelijöistä puhumattakaan.

– Jopa Euroopan parlamentti on nostanut Lipposen ja esimerkiksi Esko Ahon (kesk.) esimerkeiksi eurooppalaisista poliitikoista, joita Venäjä on palkannut edistämään etuaan, Junnila huomauttaa

siis hyödylliset Idiootit?

5

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP on aina ollut enemmän tai vähemmän Venäjän talutusnuorassa. Hyvänä esimerkkinä Marinin ilmoitus, että meillä ei ole kukaan ilmoittanut jokaisen venäläisen turistin olevan vaaraksi Suomelle. Kuitenkin yleisesti tiedetään, että jokainen turisti voi tuoda Venäjältä väärää tietoa Suomeen, jokainen voi viedä Suomesta arkaluontoista tietoa Venäjälle ja jokainen turisti voi olla vakoilijana Suomessa.

      • Anonyymi

        Mika Aaltola tuo suomeen järjestyksen

        punaiset lähtee uralille


    • Anonyymi

      Ihmeellistä tekemistä. Ei löydy suomesta virkamiestä, joka uskaltaisi sanoa, että raja kiinni.
      Ei muuta kuin vaihtoon. Eihän ne yleensäkään uskalla tai tee mitään.

      • Anonyymi

        Pahamaa


    • Anonyymi

      Junnila on täysin oikeassa siinä että SDP tarvitsisi lustraation, mutta ei se ihan helppo homma ole Marinilla ja muulla nuoremmalla polvella: Tuomiojalla, Halosella ja Lipposen pariskunnalla on puolueessa vielä todella paljon valtaa. Ja se valta näkyy parhaiten venäläisten turistien kontrolloimattomana virtana Suomen rajan yli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      219
      17106
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12174
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5960
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4842
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      13
      4746
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3937
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3565
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2997
    9. 248
      1382
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1011
    Aihe