Vaalit 2023 - valitkaa jo nyt kenen eduksi vero-euronne jakaisitte jatkossa!

Anonyymi-ap

Haluatteko jatkossa "jakaa" verovaroistanne Afrikkaan ym. kehitysmaihin vaiko oman kansan elämän ja hyvinvoinnin turvaamiseksi kotimaassa!?
➡️Kysymys nousee esiin nyt kun ns. "työläispuolueet" Sdp ja vasemmisto ym. mollaavat ja mitätöivät ihan uudella lailla toki määräajaksi tuleviin vaaleihin saakka voimassa olevalla "hoitotakuulla" hoitajien vaatimukset heidän palkkavaatimuksilleen ja työolojen edistämiseksi!

MUISTAKAA NÄMÄ tyttöhallituksen PÄÄTÖKSET ja mitätöinnit sanan- ja ilmaisun ja mielenulmauksen oikeutukset!

Hallituskuviot tulee vaihtumaan sen päätätte te kansalaiset! Se täytyy muuttua - mallia Ruotsista jos ei enemmän.

16

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmisten muisti on lyhyt näissä ym. asioissa! Omat kokemansa loukkaukset muistetaan mutta laajemmin esim. poliittiset munaukset unohtuu pian vaalikentillä ja kojujen liepeillä saatujen "pullakahvien" ym. krääsän ja katteettomien lupausten myötä!

      KOITTAKAA NYT KAIKESSA IHAILUSANNE MUISTAA NÄMÄ MONET TEHDYT. MUNAUKSET JA KATTEETTOMAT LUPAUKSET näiltä turhuuksilta joita taas esiin pyrkii suurin joukoin!
      👆👆👆

    • Anonyymi

      No ei ainakaan perussuomalaisten kannattajille tule mitään jakaa.

    • Anonyymi

      Pistäkööt rahat minne huvittaa, mutta sellaista puoluetta äänestetään joko on isänmaallinen. Maahanmuutto, kehitysapu, ilmastotoimet yms on isänmaan petturuuteen verrattuna mitättömiä asioita. Siksi ei enää ikinä Perussuomalaisia.

    • Anonyymi

      Äärioikeisto tukee Putinia, perussuomalaisissa on myös suomenmielisiä!

      • Anonyymi

        Punikkivihreä hallitus on tehnyt elämisen helvetiksi Suomessa.

        Ajatelkaa: työttömyyseläkeputken poisto, koronapaketti lahjoitus eulle 7 miljard, Fortumin kaupat 15 m, sähkön hinta, polttoaineen hinta, korona sekoilu(yhteiskunta kiinni, vanhusten tappaminen pleksien taakse) turhat rokotteet 10 miljard, oman energian alasajo, käsittämätön translaki, metsien ennallistaminen? 2 miljardia, inflaatio ,15%, sdpn johdon avio- ja päihderikokset, marinin valtion varojen ja - tilojen hyväksikäyttö.

        Kauheuksia ja rikoksia, seurauksena ihmisten ääretön pahoinvointi.

        Ei ole ihmistä, johonka ei hallituksen iskut eivät ole osunut.

        Häpeällistä ja ylimielistä politiikkaa, jota on johtanut sdpn rasistinen Puh.joht. Marin, joka ei häpeä mitään.

        Jokainen, joka on saanut kokea hallituksen iskuja päin naamaa, ei enää voi tuollaista rikollisuutta sallia, vaan joutuu äänestämään muita, kuin hallituksen vihersosialismia ajavia puolueita.


    • Anonyymi

      Ainoa valinta on PS

    • Anonyymi

      Tässä tulee hyvä neuvo. Päättäkää aina vähintään puoli vuotta ennen vaaleja ketä äänestätte, niin ette tule pettymään, sillä mitä lähemmäksi vaaleja mennään niin sitä poskettomimpia vaalilupauksia annetaan.

      • Anonyymi

        Täysin totta, ja hyvä vinkki tulevaan v.2023 vaaleihin nyt lähinnä.

        Ja miksi kommunistien ja sossu- demojen kohdistuvaan kritiikkiin edes vihjaamalla ( avaus) nämä käsittää sen heti kuin PS.n kannattajien mielipiteinä kerrottuja!?
        Meinastteko että tässä asiassa nyt nämä "päättäjät" Marin edellä ( köyhän yh- lessbon lapsi) tempasivat unohtaen taustojaan!

        Marin hylkäsi ja kielsi isänsä olemassaolon nyt hän hylkää vallanhimossaan mm. oman tuötyömän sos. tuilla eläneen äitinsä tsustaa ja samalla omaansakin! Hän eli yhteiskunnan tuella ja kävi samlin kolunsa. Pian se unohtuu tälläkin tyypillä! O
        OLISKO NOUSSUT KUSI PÄÄHÄN hilluessa myös Hesan yössä lesboillen jauhoissaan!?

        Sairaanhoidon ja terveysalan työntekijät ei ole kaikki vielä mutta jatkossa ehkä ovat Perussuomalaisten ja muiden ihmisten puolueiden kannattajia!


    • Anonyymi

      Kannattaa pitää aihetta yllä vaikka VAALEIHIN SAAKKA! Asiat ei parane jos ei politiikassa saada muutosta aikaan ja uudet toimijat "tyttöily hallituksen"sijaan!

      Ylös!👆

      • Anonyymi

        Näin on.
        Sitä varten on SKP kirjautunut uudestaan puoluerekisteriin. Jos haluatte palata taikaisin ihanaan suomettumisen aikaan jolloin työläinen pystyi myös nauttimaan palkansa ostovoimasta, niin silloin oikea puolue on SKP.


    • Anonyymi

      Ylös!👆

      Ylös!👆

      Ylös!👆

      • Anonyymi

        Kiitos SKP:n kannatuksestasi
        Ylös on oikea sana.


    • Anonyymi

      Sipilän, Orpon ja Soinin PersKeKo-porvarihallitus taas toi Afrikkaa ja Lähi-itää Suomeen ennätyksellisesti, ei jatkoon !

    • Anonyymi

      Vaihdan demareista Perussuomalaisiin

    • Anonyymi

      Vihreät ja SDP laittomasti maassa olevien paperittomien asialla suomalaista vastaan

    • Marin vetää pridelarppaukset ja glitterit loistaa, niin puoli kansaa on taas ihan hurmoksessa. Kumma juttu sinänsä, että Marin pukeutuu lähes jatkuvasti mustaan ja näyttää entistä luotaantyöntävämmältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      104
      9699
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4977
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      57
      4716
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      1
      3222
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1468
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      51
      1417
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      58
      1397
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1311
    Aihe