Sellaiset hurmoshoidot tulisi saada yhteiskunnan seurantaan samoin kuin ne uskonnon varjolla tehtävät parantamiset ja sielunhoidot pitäisi luokitella samaan ryhmään kuin valelääkärinä toimiminen ilman terveydenhoidon ammattitutkintoa.
Sinä paranet, nyt!
8
159
Vastaukset
- Anonyymi
Aloitus on täyttä asiaa.
- Anonyymi
Saatana ei tietenkään tahdo, että Jumala parantaa jonkun ihmisen hänen
synneistään. Ei hän tahdo myöskään, että Jumala parantaa ruumiillisia sairauksia.
Hän tahtoo tietenkin, että ihminen sairastaa ja kärsii, ja että lääketehtaat saavat myydä lääkkeitä, joiden kehittäminen on maksanut osakkeiden omistajille satoja miljoonia euroja.
Raamattu ilmoittaa, että tämä maailma ja sen ihmiset ovat Saatanan vallassa.
Sen tähden maailman ihmiset vastustavat Jumalaa ja Jeesusta Kristusta ihan kaikessa.
Monesti myös uskovien yhteydessä on ihmisiä, jotka vastustavat kaikkea Jumalan toimintaa. Sen he tekevät ymmärtämättömyyttään ja väärän opetuksen seurauksena.
Ketä me palvelemme ja ketä tottelemme ja kenen asiaa viemme eteen päin ratkaisee mitä me puhumme. Jumalan palvelija tuo esille Jumalan tahtoa ja Jumalan sanaa. Saatanan palvelija tuo esille Saatanan tahtoa ja hänen ilmoituksiaan.- Anonyymi
Joskus Jeesus saa olla mukana uskovien tilaisuuksissa jos istuu hiljaa takapenkissä eikä tee mitään. Mutta sitten on myös tilaisuuksia, joissa Jeesus toivotetaan tervetulleeksi ja Häneltä pyydetään Sanaa sekä myös tekoja ja niitä odotetaan. Silloin Jeesus pääsee esille ja puhuu sekä tekee tahtoaan. Ja Hänen tahto on puhua ja tehdä ihmisille hyvää. Ja tätä tahtoa Saatana vastustaa. Tämä palsta on yksi todiste tälle vastustukselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joskus Jeesus saa olla mukana uskovien tilaisuuksissa jos istuu hiljaa takapenkissä eikä tee mitään. Mutta sitten on myös tilaisuuksia, joissa Jeesus toivotetaan tervetulleeksi ja Häneltä pyydetään Sanaa sekä myös tekoja ja niitä odotetaan. Silloin Jeesus pääsee esille ja puhuu sekä tekee tahtoaan. Ja Hänen tahto on puhua ja tehdä ihmisille hyvää. Ja tätä tahtoa Saatana vastustaa. Tämä palsta on yksi todiste tälle vastustukselle.
"Jeesus "PÄÄSEE" lähelle . . .
"Minulle on annettu KAIKKI VALTA taivaassa ja maan päällä"
Matt: 28: - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Jeesus "PÄÄSEE" lähelle . . .
"Minulle on annettu KAIKKI VALTA taivaassa ja maan päällä"
Matt: 28:Ei siellä helluntailaisten kaatolahkoissa mitään Jeesuksia ole lähimaillakaan.
Rakkaani, älkää jokaista henkeä uskoko, vaan koetelkaa henget, ovatko ne Jumalasta; sillä monta väärää profeettaa on lähtenyt maailmaan.
Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät'. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siellä helluntailaisten kaatolahkoissa mitään Jeesuksia ole lähimaillakaan.
Rakkaani, älkää jokaista henkeä uskoko, vaan koetelkaa henget, ovatko ne Jumalasta; sillä monta väärää profeettaa on lähtenyt maailmaan.
Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät'.Helluntailaiset ovat kapinassa Jumalaa ja Jeesusta vastaan kieltämällä sanan totuudet heti syntiinlankeemuksestaa alkaen ja joutuvat sitten keksimään niitä omia selityksiään joka paikkaan.
Helluntailaisten mukaan syntiinlankeemus eli perisynti ei tehnyt heihin mitään vaikutusta a he ovat Jeesuksen kaltaisia täysin synnittömiä heti maailmaan syntyissään.
Eli ihan samat väitteet, mitä käärme puhui naiselle paratiisissa, kun väitti Jumalaa valehtelijaksi, kun Jumala sanoi naiselle, että heti kun siitä kielletystä puusta ihminen syö joutuu perisynnin vuoksi hengellisesti kuolleeseen tilaan ja eroon Jumalasta ja tulee monta muuta kirousta mukanaan ja tulee karkotetuksi kuoleman ja katoavaisuuden alaisena pois paratiisista ja enkeli laitetaan vartioimaan ikuisen elämän puuta miekka kädessä.
- Anonyymi
Kirkon lahkot Luther Säätiö ja STLK kastavat vauvat pakolla kirkon veronmaksajiksi, jotta pride-papit saisivat palkkansa.
Lisäksi pitää maksaa kymmenykset lahkoille.- Anonyymi
Koita rauhoittua.
Sulla menee puurot ja vellit sekaisin, Parhamit, Hitlerit, Putinit ja Pirut, Ollssenit ja Ylivainiot, kymmenykset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site405787Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2165323Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers394462Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464302SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun514078Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813766SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt853680Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään463131Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062450SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396