Paljousalennus

Anonyymi-ap

Miksi rikoksista saa paljousalennuksen? Järjellä ajateltuna pitäisi saada sitä kovempi tuomio, mitä enemmän rikoksia tekee. Eihän tuollainen alennus voi mitenkään toimia rikoksia vähentävästi.

4

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeus ajattelee nykyisin enemmön tunteella kuin ennen,ekkä lyö lyötyä vielä enemmän. Elämä kapitalismissa missä pitää tehdä vain oikealla tavalla rahaa pärjääkseen ei ole helppoa,putoajia on nykyisin kohta enemmän kuin pärjääjiä ja hyvis miljonäärejä jota kaikkien pitäisi olla ,koko ajan vähemmän.
      Siksi kai oikeudetkin on alkaneet katsoa juttuja vähän enemmän sormien läpi,mikä on hyvä ettei koko maailma ajaudu lopulta sodaksi kaikki kaikkia vastaan toimeentulosta.
      Kenen maailma? Sopiikin nykyisin kysyä yhä useammin kuin ennen. Kaikille ei riitä enää hyvää jaettavaksi yhteisestä pakasta ja suuresta osasta kansaa tulee väkisinkin rikollisia.

    • Anonyymi

      Vääryyslaitos nimenomaan lyö lyötyä eli uhria.
      Ihmettelen, miten kukaan enää jaksaa poliisin ammatissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitä suuremmat tulot, sitä vähemmän joutuu maksamaan veroja. Ei tietysti koske pieni- eikä keskituloisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      203
      7379
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      130
      3320
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1964
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      61
      1932
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      62
      1879
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1829
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      84
      1817
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1685
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      78
      1494
    Aihe