sotarikostuomioistuimen perustamista

Anonyymi-ap

Tsekin ulkoministeri vaatii sotarikostuomioistuimen perustamista.

Venäjä jätti jälkeensä satojen ammuttujen ja kidutettujen ihmisten joukkohautoja Izyumin alueelle. 2000-luvulla tällaiset hyökkäykset siviiliväestöä vastaan ​​ovat käsittämättömiä ja kauhistuttavia. Emme saa sivuuttaa sitä. Puolustamme kaikkien sotarikollisten rankaisemista.

Yksi varminpia asioita on että se perustetaan.

Putinistit, miltä tuntuu, meneekö putkeen?

12

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      haagiin

    • Anonyymi

      Haagissa pohditaan jo uuden oikeussalin rakentamista jossa hoidellaan pelkästään Venäjän keissejä.

    • Anonyymi

      Iso on sali jos kaikki saadaan kiinni

    • Anonyymi

      "Tsekin ulkoministeri vaatii sotarikostuomioistuimen perustamista."

      Tsekit vaativat siis uuden tuomioistuimen perustamista, koska Haagissa ei ole saatu tuomittua edes USA:n ja Brittien sotaarikollisia.

      • Anonyymi

        Haagin nykyiset resurssit eivät todennäköisesti riitä näin suureen kokonaisuuteen. Sotarikoksia on tähän mennessä tunnistettu noin 30 000. Näitä konfliktikohtaisia tuomioistuimia on ollut ennenkin: mm. Jugoslavia, Ruanda, Tokio ja Nurnberg. USA ei ole valtiona syyllistynyt sotarikoksiin. Armeija on suhteellisen kurinalainen. Aselajeilla on omat rikostutkintayksiköt. Yksittäiset rikoksiin syyllistyneet sotilaat on tuomittu armeijan omissa tuomioistuimissa.


    • Anonyymi

      Haagissa pohditaan jo uusien oikeussalien rakentamista joissa hoidellaan pelkästään USA:n ja Britannian sotarikoksia ja rikoksia ihmuiskuntaa vastaan.

    • Anonyymi

      Putin on tietysti pääsyytetty.

    • Anonyymi

      Suomalaisetkin putinistit kuuluvat vankilaan kansantuhonnan edistämisestä.

    • Anonyymi

      Yhdistyneet kansakunnat eivät ole perumassa allekirjoituksiaan sopimuksissa. Venäjä on järjestön jäsen silti.

    • Anonyymi

      Haagin nykyiset resurssit eivät riitä edes Brittien sotarikosten tuomitsemiseen.

      USA:lla on megalomaaninen kasa tuomitsemattomia sotarikoksia Haagissa jonossa odottamassa käsittelyä.

      • Anonyymi

        Opiskelija Bremenissä, Saksassa löysi Stingereitä myyvän verkkokaupan ja otti yhteyttä poliisiin. Toimittajat Hampurista ja muista kaupungeista ovat jo saaneet selville, että aseet oli tarkoitettu Harkovan vastahyökkäykseen, mutta ne päätyivät Euroopan mustille markkinoille.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      74
      7617
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      128
      3037
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1884
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      69
      1709
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      126
      1540
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1482
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1202
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe