Häiriköinti koirilla

Anonyymi-ap

Jos itse mekkaloisin toistamiseen koirani kautta, menisi koira välittömästi lopetukseen, jos tietäisin jonkun kärsivän metelistä.

Kuitenkin jotkut koiranomistajat pitävät tuntikaupalla meteliä koiriensa kautta (koira ei ole vastuullinen lain edessä, oikeustoimikelpoinen, meteli on sen omistajan meteliä, sama asia, hänen vastuulla lopettaa meteli jos joku kärsii) tai esim 6 kertaa päivässä kulkevat jonkun kodin ohi joka kerta koirat äkäisesti haukkuen. Ja pitkään. Ja sama 10 vuotta putkeen. Ja näitäomistajia vaikka 10,niin 60 kertaa päivässä äkkinäinen uhkaava ahdistava melu, ja tähön muu melu päälle.

Mitenkukaan kehtaa?

Varmasti eivät häpeä myöskään tuhota ihmisiä myymällä huumeita, ihmisiö pakkotyöhön, kiristämällä paperittomia, myymällä videonkatseluoikeuksia raiskauksista ja pahoinoiteluistä ja tapoista, murhista.

Minusta kunnollinen ihminen ei metelöi.

9

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      se on suomen tuulipukujen vitsaus , koiria ruokkia ja pitää, koira raatelee jonkun, ei tule mitään omistajalle ainakaan, eli suuri ero jos omistaja puukottaa jotakuta, ehdotonta vankeutta, koiran saa aina uuden ja ehkä sakkoa..

    • Anonyymi

      sen mitä itse muistan koiran hoidosta ja lähellä olleena, on oltava erittäin varakas, jotta hoitaa asianmukaisesti ja valinta oltava säyseä rotu..

      nyt, näin tekee 1% kansasta.. eli se eliitti osa

    • Anonyymi

      Nuotiota vaan sytyttelemään niin loppuu ulinat.

    • Anonyymi

      Rakkeja muutenkin jo aivan liikaa. Melkein jokaisella vastaantulijalla on joku paska- ja kusiruutta narunpäässä.

    • Anonyymi

      Kai se on itsetunto ongelma. Halu hallitamuita metelillä

      Olishan niitä kaneja, käärmeitä, kissoja, papukaijoja, marsuja ym hiljaisiakin lemmikkejä.

      Ja tosiaan jos edes sisällä pidetään okt alueella, saa sympatiat jos sisältä kuuluu haukunta, mutta jos yritetään siirtää viattomille eli pihallke laitetaan vaikka ei naspuri ole valinnut ottaa meteliä

      Jotkut, eli lähes puolet herkempiä melullle, kyllö tuoksuja kytätään ja hajusteita ja ruoka allergisia ymmärretään, mutta meteliä saapitää

    • Anonyymi

      Kukaan ei haluaisi muita pitämään omaan kotiinsa tuollaiata melua. Lähellä, 2 metrin päässä, toisen kotia tuollaisen metelin pitöminen koiransa kautta on sadistista ja julmaa.

      Ihminen, joka pitäö tuollaista meteliä, koska voi, on sosiopaatti. Sadat lapset ja aikuiset ellei tuhannet, on nytkin vankileireillä, koska pakenevat afrikan nälähätää, jota nuo elöimet aiheuttavat, syömällä liikaa, ja aiheuttamalla tilan tarvetta. Eurooppa on kiristänyt toimia.

      Ihmisiä laitetaan vankileireille tai kumiveneillä takaisin mereen.

      Ja jotkut raahaa narunnokassa elukkoja toisten kotirauhaa rikkomaan. Ulko oven eteen tuodaan haukkumaan ja skinä pysytään haukkumassa 5 minuuttia.

      Vaihtoehto olisi ottaa itselle vähemmäm ja lopettaa muille körsimyksrn aiheuttaminen ja auttaa afrikan elöintem tuskaa lopertamalla oman elukan muita häiritsevä elämäinti. Plus nöille tehdään peltoja afrikaan ja muualle, jotta saadaan kasvatettua meluajille ruokaa ja nöin tapetaan viimeisetlin afrikan eläimet.

      Ja kaikki itsekkyyden tähden. Sosiopatian. Terve ihminen ei aiheuta muille kärsimystä saatanallisella melulla.

    • Anonyymi

      Aivan järkyttävän kova meteli, sisöllekin koska joku pariskunta toi rakin kotimme edfustalle josta kotiimme sisälle matkaa pari metriä, hsukkumaaan

      Jos joku nainen menisi pitämään tuolkaista 80 db korkeaa melua mitö elukka pitää, samainen pariskunta soittaisi poliisin paikalle

      Miten ihmisen omistama elukka voi pitää tuollaista melua.

      Myöskään luonnon eläimille tuota ei sallittaisi. Teurastuslupaa vaaduttaisiin luonnon eläimille jo kun uskaltautuvat ihnisten kotien löhelle mutta normaalit terveen kirjoissa kulkevat raahaavat elukkijaan aivan kuin olisi normaalia kuljetraa jörkyttåvä melu toisen kodin edustalle. 2 metrin pääähön ulko-ovesta. Ilman pienintökäön häpeää. Kaikki saman kodin edustatalle

    • Anonyymi

      En pysty nukkkua koska tähön on tuotu räyhäämään rakkeja. Rauhatonta ja levotonta jolloin se vaikuttaa yöuneen

    • Anonyymi

      Nyt siis räyhääjärakin omistajat koisii tyytyväisenö kun saivat imtaliikuntaa

      Kaikki tuo ne tähän haukkumaan. Olen todemla väsynyt huomenna töissä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4451
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2874
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1697
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      82
      1176
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      842
    Aihe