Päiväni ukkosenjohdattimena

Nyt se on ratkaistu, helposti hyödynnettävää saasteetonta sähköä on kuin onkin rajattomasti ja ratkaisuna ovat Hattivatit !

https://areena.yle.fi/1-4265508?autoplay=true

Kumma etten tuota aikaisemmin älynnyt, vaikka olenkin ajatusten pilssivesi... mitä, sanoinko pilssivesi, tarkoitin valtameri.

Henkilölle SOTILAS vieno kehotus: Syö banaanisi ja käy. Täytä elämäsi Hattivatti -teemalla ja jätä ne kaikki "havaitsemasi" kapit lukuisine nimimerkkeineen oman onnensa nojaan. Kyllä hän/he pärjäävät ilman jatkuvaa isällistä opastustasikin.

Eläköön anarkismi, sosialismi, kapitalismi ja kengästä karannut sukka !

4

112

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja mitä seuraavan hallituksen kokoonpanoon tulee, sen kompromissikisan voittakoon sinipuna, siis kok ja sdp. Uraa, uraa, uraa !

      Sinipunan kumppaniksi vihiriät vaiko tupailkamapuolue, se jääpi nähtäväksi. Tai no, ehkä molempi parempi, jos yhteinen sävel löytyy. Kok-sdp-kes-vih , melkoinen viuhka eripuraa olisi se koalitio, mutta kuitenkin... mitä useampi kokki, sitä sakeampi sekametelisoppa, ja kaaoshan se on edistyksen paras kasvualusta... vai miten se meni...

      - ja ne ilkamat...
      https://www.youtube.com/watch?v=Wl28zc3Q9KQ

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe