Aidot oikeusvaltiot ja demokratiat, alkavat olla uhanalaisia, muuaallakin Euroopassa, kuin monarkian kurjistamissa Briteissä, jonka lapsia ja vanhuksia, ruokitaan Unicefin toimesta, eli Suomenkin kansan rahoilla ja kustannuksella.
https://www.aa.com.tr/en/europe/arrests-in-uk-anti-monarchy-protests-spark-controversy-over-free-speech/2686178#
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17568718/iljettavaa-ihmis--ja-turkiskauppaa-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa
Pinnallisuuteen ja välittömien kulutus"herkkujen" kuluttamiseen, totutetut sukupolvet, on turrutettu pitämään veroparatiisihovien pörssirikollisuutta, korruptiopoliitikkojen- ja julkkisten jalustalle nostamisineen "normaalina", mitä ne eivät ole.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
Veroparatiisihovien kärpännahkaviitat, maksatetaan Suomen kansalla
6
91
Vastaukset
- Anonyymi
Sananvapauksien estämisistä, on lyhyt matka kuolemanrangaistuksiin. Pörssirikollisten monarkia-ongelma, on myös Suomen ongelma.
https://www.abc.net.au/news/2022-09-14/uk-anti-monarchy-protesters-arrested-raising-free-speech-fears/101436854- Anonyymi
Suomi on nettomaksaja-
vapaamuurarit pyhä tehtävä tyhjentää suomen varat EUn satanisti-illuminaatti-eliitille?
http://eliitinesoteerisetsymbolit.blogspot.com/2019/08/epstein-ja-symboliikka.html
- Anonyymi
Boikotoikaa veroparatiisihovien perhetapahtumia, älkää seuratko niitä ek-medioissa, jos haluatte helpotusta energia- ja elinkustannuksiin ensi talvena. Sitä mitä klikkaatte, teille tyrkytetään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17568731/parturikampaajan-ex-heilasta-tohtoriksi-veroparatiisipresidentin-puolisona#comment-116515410 - Anonyymi
Miten siellä Pietarissa noin muuten menee?
- Anonyymi
Emme tiedä teidän äärioikeistoekstremistien, "Pietarin menemisistä", kun täällä Suomessa kirjoitamme, yrittäen saada aidon oikeusvaltion ja aidon demokratian elementtejä, kansalaisoikeuksia kuuluviin.
https://www.youtube.com/watch?v=MFvL0hnRz0Q
Erittäin huolestuttavia demokratian- ja oikeusvaltion vastaisuuksia, meneillään Briteissä ja korruptiopoliitikkoja Suomesta, osallistumassa veroparatiisihovien perhetapahtumiin. - Anonyymi
Kärpännahka on kuninkaallisten symboli. Britannian hallitsijan nykyinen kärpännahkaviitta on peräisin vuodelta 1937. Suomalaisilta ei käyty keräämässä siihen avustusta.:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1506498- 322332
- 1872099
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101353Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.941303- 731077
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,271006Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke11874