Missio 2022

Anonyymi-ap

Pitkä luettelo osallistujista. Nyt uskovat lutherilaiset tietävät että Jumalan oppi on heiltä kadonnut. Se tietää myös että näitä mainittuja Jumalan sanan opista erkaantuneita fariseuksia pitää ehdottomasti välttää. Nähdään että nk. lopua aikana Apostolien ja Jeesuksen sana on käynyt toteen.Pieneksi on käynyt todellisten uskovien joukko joka ei ole luolunut noudattamasta Jumalan tahtoa. Kalliita helmiä on heitetty sikojen eteen, mielummin jos se olisi oikein heitellä sikoja kivillä ja koiria kalikoilla.

4

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloitus on sekava. Mitä yrität sillä sanoa?

      • Anonyymi

        Ei se ole sekava. Vika on siinä ettet ymmärrä tarpeeksi uskoon liittyviä asioita. Kuinka voisit ymmärtää kun Jeesus puhui opetuslapsille vertauksin? Siinä on oppimista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se ole sekava. Vika on siinä ettet ymmärrä tarpeeksi uskoon liittyviä asioita. Kuinka voisit ymmärtää kun Jeesus puhui opetuslapsille vertauksin? Siinä on oppimista.

        Ihan aloittajan vika, kun ei osaa tai viitsi paremmin argumentoida asiaansa.
        Vertauksissa ei mitään vikaa, mutta koko aloituksen sisältämät asiat voi esittää selvemmin, niin että kokonaisuus pysyy paremmin kasassa ja tietää mitä asioilla tarkalleen tarkoitetaan. Tietysti kirjoittaja itse tietää mitä tarkoittaa, mutta tulisi ottaa huomioon että yhtälailla lukija saisi sen riittävän helposti selville kirjoituksesta.


    • Anonyymi

      mission impossible 2022 🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3952
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3317
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      125
      2617
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      211
      1980
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1784
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      83
      1715
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      96
      1691
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1539
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1301
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1202
    Aihe