Brad Pitt kävi Tampereella.
Ja lohkaisi että hän voisi muuttaa tänne asumaan.
Ja lohkaisi että hän voisi muuttaa tänne asumaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Täällä asuu monikin
se on eri hyväksytäänkö sitä tänne .pitäis osatakin jotain.edes suomenkieli.tai sit pitsanteko tai huumekauppa kuten nykyiset maahanjuuttujat
jos se radion mainoskaveri kysyy sitä hommiin 🤣
Kuuluisa vieras sai kaupungin johdon innosta puhkumaan. Näin kaiketi saadaan Tamperetta markkinoitua elokuvakaupunkina.
Hyvä
Suvakkiämmät haluaa nuorta ja tummaa, ei vanhaa ja valkoista.
Ratikka, areena ja lähiluonto kiinnostavat monia maailmalla. Nykyajan diginomadi voi asua aivan yhtä hyvin Pekingissä kuin Tokiossa. Tampereen tarjotessa urbanisoituvan kaupungin mahdollisuudet yhdistettynä lähiluontoon.
Suuremmissa kaupungeissa on tietenkin enemmän mahdollisuuksia ja vaihtoehtoja, mutta myös muitakin asioita, mitä pienessä kaupungissa taas ei.
Siksi on tärkeää, että pidetään infra kunnossa. Koska sekin on kilpailuvaltti, kun ihmiset valitsevat asuin ja työpaikkakuntaansa. On mukavaa, jos on katkoton sähkö ja vesi menee ja tulee. Ja uhatkin ovat pienessä kaupungissa vähäisemmät.
Diginomadi hubina ja taide, sekä viihdeväen keskuksena Tampere voisi saada oman osansa niiden mukanaan tuomasta hyvinvoinnista ja vauraudesta.
Kun kuuluisuudet käyvät paikkakunnalla, voi heidän kanssaan tehdä sponsorisopimuksen. Kuuluisuus pitää Tampere pinssiä rinnassaan. Ja tarvittaessa sanoo ihmisille muutaman paikkakunnalle edullisen sanan (silloin, kun media konferenssissa joku pinssistä kuuluisuudelta mahdollisesti jotain kysyy).
Yhdellä kuuluisuudella voi enemmän seuraajia yhteensä kuin maapallolla on ihmisiä, jotka tietävät Tampereen olemassaolon. Valitsemalla sopivat kuuluisuudet eri aloilta voidaan paikkakunnan olemassaolon ja sen mahdollisuuksien tietoisuutta saada edistettyä tavallisten ihmisten ja niidenkin keskuudessa, jotka eri aloihin liittyviä päätöksiä tekevät.
Asia pitää toki valmistella hyvin, koska kansainvälisyyden riskit on tunnettava. Ja isot kentät vaativat niihin soveltuvan osaamisen. Jokainenhan muistaa maitopoika Ben Johnsonin ja hänen kujanjuoksunsa erään yrityksen sponsorisopimuksen suhteen. Tai kotimaisen karpaasit korporaation ja siihen sitoutuneiden tahojen amok juoksun.
Muuttaisi varmaan sitten Sastamalaan. Viihtyi siellä illan ja yön.