Kokoomuksen oikea nimi on miljonäärin etujärjestö

Anonyymi-ap

Tai yritystukiloisten elatus yhdistys

Mutta mukaamme poistaa työläisten kesälomat

12

94

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomuksessa ei ole talousosaamista, kumma kyllä. Veronalennuksilla Jyrki K. loi rakenteellista alijäämää valtiotalouteen.

      • Anonyymi

        Onhan siellä omanlaistaan "talousosaamista". Valtio pidetään mahdollisimman köyhänä, jotta hyvinvointipalvelut voidaan karsia minimiin ja köyhät pidettyä köyhinä, tai saatettava entistä köyhemmiksi. Tuohon se perustuu, että mm. valtion omaisuutta on muutu pilkkahinnalla. Ei tuota moni tavallinen kansalainen kuitenkaan halua uskoa, koska ovat olevinaan terveellä tavalla isänmaallinen puolue. Pahuus saanut tukevan otteen kokoomuksesta etenkin 1980-luvun loppupuolelta alkaen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onhan siellä omanlaistaan "talousosaamista". Valtio pidetään mahdollisimman köyhänä, jotta hyvinvointipalvelut voidaan karsia minimiin ja köyhät pidettyä köyhinä, tai saatettava entistä köyhemmiksi. Tuohon se perustuu, että mm. valtion omaisuutta on muutu pilkkahinnalla. Ei tuota moni tavallinen kansalainen kuitenkaan halua uskoa, koska ovat olevinaan terveellä tavalla isänmaallinen puolue. Pahuus saanut tukevan otteen kokoomuksesta etenkin 1980-luvun loppupuolelta alkaen.

        Hyvä kommentti.


    • Anonyymi

      Kultapossukerhon etujärjestö. Niillä näytöillä mitä kokoomus on antanut sen pitäisi olla pieni puolue.

      • Anonyymi

        Onko maapallolla yhtään armeijaakaan, joka olisi avustanut ja kantanut vieraan vallan sotilaiden laukkujakin maahan, kuten suomi 2015.. kokoomus petturin käskystä :P


    • Anonyymi

      Puukäpylässä Osmontiellä myydään tänään halpaa ja hyvää kiljua ja kukkaa. Tervetuloa ostoksille. Osoitteen tiedätte.

    • Anonyymi

      Kyllä.

    • Anonyymi

      Todella yllättävän paljon miljonäärejä Suomesta löytyy, kun 1/4 kansasta on kokoomuslaisia.

      Loput onkin sitten köyhiä, koska 3/4 kansasta saa sosiaslisia tulonsiirtoja pärjätäkseen.

      • Anonyymi

        Eikös yritystuet ja maataloustuet ollaan valtion rahaa ja ajetaan rikkaille ilmaiseksi luksuselpmöön

        Käsittääkseni tuhtkertaa enemmän kuin köyhälle vannelömiseen ja tarpeeseen
        Toisetasaa uusiin autoihin rahaa valtiolta

        Köyhä kateeksi


    • Anonyymi

      Kokoomus on Suomen tuhopuolue nro1.

    • Anonyymi

      Hyvä aloitus.

    • Anonyymi

      Mist sä ne yritystuet oikeen sikiää Eine kaikki ole ulkomaan velkaa suurin osa duunarien berotuotyoa.
      Ei yritykset niitä keskenään maksa ja Albin maksaa asiakas elikkä veronmaksaja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 69
      1350
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      577
    Aihe