Vaik väärin onkin jos ne veron maksajat maksaa.IsoBritanian hallitsian ( kuiteski vanhan mummon) hautajaiset maksaa persaukisille briteille vero puntia miljoonia .En yhtään ihmettele jos monarkia tulee briteissä loppumaan.Valtavia mielen osoituksia suunnitellaan,kun Karles alkaa kunkuks.Eikä Camilla ole oikeasti mikään uusi kuningatar,vaan vähän kuin syrjä hyppy.
Sannan aamupalat suomes aika loivia,
6
65
Vastaukset
- Anonyymi
Kuninkaaliset tuo paljon rahaa brittehin turismin muodossa sannasta taas tulee pelkkiä kuluja.
- Anonyymi
Camilla oli chrelesin heiaä jo enne dianaa mutta ei kelvannut vanhoolliselle hoville siksi charles naitetiin dianan kanssa ei liitto ollut koskaan rakkausliito vaan kuninkaalisen perillisen hankita liitto siksi se ei koskaan toiminut se liitto.
- Anonyymi
No ne sentään on Britannian kuninkaallisia eikä vähäjärkisiä kaupan kassoja niinkuin teidän Sanna!
Sannan polttamilla rahoilla ois kyllä maksanu kevyesti kaikille tänä vuonna kuolleille suomalaisille kuninkaalliset hautajaiset! Sannan saldo on jo -40 miljardia ja eikä loppua edes näy vielä!
Verrokkina venäjän kärsimät kalustotappiot puolen vuoden sodassa Ukrainassa on ollu 16 miljardia.- Anonyymi
Hahahahaa. Teukan riiuureissuilla ois maksettu vaikka mitä.mutta me on maksettu tussun haku matkoista ja juopottelusta.
- Anonyymi
Aivan totta,tästä aloituksesta unohtui Sannan suomen veron maksajille aiheutetut miljardien menot .Ehkä brittien maksama punta / henk.mummon hautajaisista on kuiteski pientä verraten Sannan maksamiin rahoihin etelä eurooppaan.Sori,aina pitäs miettii ennen kirjoitusta.
- Anonyymi
Pääministerihän Britanniassa asuu Downing Street 10:ssä, jossa on 100 huonetta. Kolmas kerros on pääministerin ykstyisasunto. Toki keittiö on alakerrassa. Palveluskunta on talon puolesta ja tietysti ateriat.
Siellä kukaan ei ole koskaan marissut pääministerin aamiaisista. Vaikka pääministereinä on ollut usein työläistaustaisia, toki miehiä. Rautarouva oli konservatiivi. Katsotaan nyt, kun tuli nainen taloon. Alkaako lian heitto sen syömisistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie807042Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816323Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532512Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant662206Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 141512
- 1981240