Aina puhutaan suomen maineesta, miten nyt kun suomi päästää venäläisiä matkustamaan eri puolille maailmaa suomen kautta. Baltian maissa ja Puolassa ei onnistuisi
Järjetöntä että suomi Venäläisten läpikulku maa
Anonyymi-ap
686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Marin vaatii tiukkoja toimia venäjää kohtaan, käytännössä tekee muuta. Jos Baltian maat ja Puola voivat estää venäläisten liikkumisen maansa kautta, miksi ei suomi, selitä Marin!
Puheet ja teot. Marin puhuu kuin Runeberg, mutta tekee sitten ihan mitä sattuu, yleensä ei mitään. Valehtelua ja vänkäämistä ala Marin.
Hyvä juttu että viisumeita ei kielletä kokonaan.
Historia tulee näyttämään että tämä on oikea päätös
Historia? Historia tulee olemaan että venäläisiä ei saa päästää enää yhtään mihinkään, koskaan ei ole voinut heihin luottaa,aina valehtelemassa tai kännissä.
Suvakeille vinkki. Avioitukaa mahdollisimman monen venäläisen kanssa, niin pääsevät jatkossakin tänne. Älkää antako nyt vaan periksi yhtään. Vaatika rajat auki välittömästi, lähtekää vaikka mellakoimalla sitä vaatimaan.
Venäjä huoltaa kaasuputkiaan, suomi voisi huoltaa tietotekniikkansa rajalla ja kasvattaa ryssien autojonoa.