God Save The Queen !
Englannin kuningattaren hautajaiset olivat tänään.
Kuningatar Elizabeth II on sanonut:
"I hope that, like me, you will be comforted by the example of Jesus of Nazareth who, often in circumstances of great adversity managed to live an outgoing, unselfish and sacrificial life.....He makes it clear that genuine human happiness and satisfaction lie more in giving than receiving; more in serving than in being served."
Queen Elizabeth II
1926 - 2022
Vapaasti käännettynä:
"Toivon, kuten minä, niin sinäkin tulet lohdutetuksi Jeesus Nasaretilaisen esimerkistä, joka usein suurissa vastoinkäymisissä eli ulkopuolista, epäitsekästä ja uhrautuvaa elämää.....tehden selväksi, että aito inhimillinen onnellisuus, ja tyytyväisyys lisääntyy enemmän antamalla kuin saamalla, enemmän palvelemalla kuin olemalla palveltuna."
Oletko, vapaa-ajattelija, kuningattaren sanomasta:
......täysin samaa mieltä.......jonkin verran samaa mieltä........jonkin verran eri mieltä........täysin eri mieltä ?
QUEEN ELIZABETH II (1926 - 2022)
6
239
Vastaukset
- Anonyymi
Kuningatarta olisi pitänyt rangaista uskonnonvapauden rikkomisesta. Tarvitsemme uskontoneutraalia yhteiskuntaa, jota johtavat meidän vaparien asettamat säännöt. Me olemme rationaalisia ainoina maailman ihmisistä, joten VALTA kuuluu meille.
- Anonyymi
Aika pahasti kuset aatteesi päälle!
Se johtui taas siitä, ettet hallitse alaa mistä nyt kirjoitit. Se ei sinänsä ole suuri häpeä, mutta ikävää on se, ettet edes aavistaa osaamattomuuttasi.
- Anonyymi
Olen lohdutettu tästä. Kiitos kun kirjoitit tämän. Koko maailman kuningatar ja turvapylväs. Häntä kun katsoi ja katsoo kuvia ja videoita tulee rauhallinen mieli. Viisas ja hyvä Jumalan ja kansansa palvelijatar. Hyvä esimerkki meille kaikille. 👋🏻
- Anonyymi
Maailmankatsomuksellisesti kuohittu jo lapsuudestaan asti, niin kuin lähes jokainen uskova.
- Anonyymi
Hautajaistilaisuuteen oli kutsuttu erikoisvieras, ihmisten keittäjä ja päänoita Valtameren takaa: https://t.me/JFK_TV/11523
Kuinkahan moni vielä pitää silmiään tiukasti kiinni ja hokee; lisko ei ole lisko, lis..... - Anonyymi
Aave data lähtee Ellu jahtiin, suureen kartanoon, huhuu ooksää tääl?🤪😁
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648
