Kulloisenkin pääministerin etunimi aina eduskunnan enemmistön päätöksille?

Anonyymi-ap

Esko liitti Suomen EU:hun.
Juha fist pumppasi aktiivimallin.
Paavon lapsilisien ja opintotukien leikkaus.
Sannan laki välttämättömän terveydenhuollon ja kotihoidon turvaamisesta työtaistelun aikana voimaan 20.9.

3

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulle helpompaa olis, jos vaan puhuttais hallituskausista. Eduskunta kokoontuu, kun sen on kansa valinnut. Suurin puolue saa hallitustunnustelijan paikan. Jos saa aikaan hallitusohjelman ja enemmistöhallituksen, siitä tulee kansan tahto seuraavaksi nelivuotiskaudeksi.

      Tähän se perustuu. Kaikki äänioikeutetut saa antaa oman äänensä. Kansanvalta.

    • Anonyymi

      Järjettömiä olentoja. Kenkää koko porukalle.

    • Anonyymi

      Näinhän täällä puhutaan.
      Ikäänkuin ihmiset eivät oikeasti käsittäisi mistä eduskuntatyössä on kysymys


      Pääministerin etunimen käytöllä yritetään poistaa sitä mandaattia, jonka Suomen kansa hänelle in antanut.

      En muista Sipilän hallituksen ajoilta, että olisi ollut tapana sanoa, että Juha sai taas ajatuksia. Juha laittaa Suomen nousuun, kun me ollaan puolituntia pitempään töissä joka viikko. Juha vei lomarahoita puolet, matalapalkkaisilta raatajilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      174
      10491
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2853
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2598
    4. 86
      2442
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      149
      2162
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      2008
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1441
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1415
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1245
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      893
    Aihe