Sotatilanteessa niitä ei voisi tuoda sen enempää kuin Venäjän itämerenlaivastoa Itämerelle, kun ne upotettaisiin saman tien. Joten voiko turhenpaa laivastoa olla.
Mitä Venäjä tekee sukelluveneillään, kun niitä ei voi tuoda lähelle sotaa?
7
61
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjän laivasto on vähän niinku nunnan nännit.
- Anonyymi
Lähtivät krimiltä....ukraina torpedoi ne.... Buuuum
- Anonyymi
Nato-maat ympäröivät kohta Itämerta.
Helpottaa suuresti puolustusta, ja luo turvaa. Siitä täytyy kiittää putinia.- Anonyymi
Ei luo turvaa,vaan suursodan uhkaa!
- Anonyymi
Mitä Venäjä tekee sukelluveneillään, kun niitä ei voi tuoda lähelle sotaa?
Ne tuodaan Saimaalle. - Anonyymi
Salakuljetukseen niitä kyllä voisi käyttää. Mutta mitä niillä voisi salakuljettaa, että kannattaisi. Liian isoja ne ovat huumeiden kuskaamiseen, samoin vodkan. Ainoa mitä niilä voisi tehdä on kuskata pakolaisia Afrikasta EUn alueelle. Siihen ne voisivat olla käypiä vehkeitä ja kukaan ei perään huutelisi vaikka eivät nousisi pintaan koskaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104732Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241514- 1901235