Olemme saaneet puolivuotta todistaa Putinin vähämielistä toivotonta taivalta sodassa jota se ei voinut koskaan voittaa ja joka on koitunut koko venäjän tuhoksi .
Nyt lähipäivinä saamme tietää onko venäjän kansa yhtä tyhmä kuin johtajansa ...mielenkiintoista seurata.
Olemme nähneet kuin tyhmä harkitsematon ja lyhytnäköinen Putin on imperiuminsa illuusiossa
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sotilaskaappauskin on mahdollinen
- Anonyymi
Jos liikekannalle pano mitä nyt ennustetaan alkaa ja epäonnistuu kansalaisten tottelemattomuuden vuoksi se voi olla käänteen tekevä hetki venäjälle ja Putinille .
- Anonyymi
Siksi Ukrainan alueita on tarkoitus liittää Venäjään, että Venäjä voi sanoa sitä hyökkäykseksi Venäjää vastaan. Sadistista pelleilyä, jota ihmiskunta ei harrasta.
Mutta Venäjäpä harrastaa. Ja julistaa sodan ja sen jälkeen osittaisen liikekannallepanon. Ja... häviää siitä huolimatta. - Anonyymi
Sosiaalisessa mediassa on viime tunteina levinnyt nopeasti "venäläislähteistä" peräisin oleva vahvistamaton tieto, jonka mukaan Venäjällä olisi astumassa ensi yönä voimaan 18-65-vuotiaita miehiä koskeva maastapoistumiskielto.
- Vahvistamattomien raporttien mukaan tänään kello 23.59 jälkeen Moskovan aikaa 18-65-vuotiaiden, asepalvelusiässä olevien miesten on laitonta poistua Venäjältä tai Venäjän federaation miehittämiltä alueilta, twiittaa muun muassa Ukrainan sotaa tarkkaileva OSINTdefender-tili. - Anonyymi
Olemme saaneet seurata kuinka Niinistö yrittää nollata omia pyrkimyksiään Euroopan sekaannuksen aikaansaamiseksi.
Samoin olemme saaneet Yleltä parikin ohjelmaa jotka ovat vaikuttaneet lähes puolueettomilta.
Viimeistään nyt pitää pukeutua valkoiseen kaapuun, niin että tulevat uhrit , tekivät ne kuka tahansa ei tulisi omaan piikkiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1783442Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552137- 422018
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4131129Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 52936