Olemme nähneet kuin tyhmä harkitsematon ja lyhytnäköinen Putin on imperiuminsa illuusiossa

Anonyymi-ap

Olemme saaneet puolivuotta todistaa Putinin vähämielistä toivotonta taivalta sodassa jota se ei voinut koskaan voittaa ja joka on koitunut koko venäjän tuhoksi .

Nyt lähipäivinä saamme tietää onko venäjän kansa yhtä tyhmä kuin johtajansa ...mielenkiintoista seurata.

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sotilaskaappauskin on mahdollinen

    • Anonyymi

      Jos liikekannalle pano mitä nyt ennustetaan alkaa ja epäonnistuu kansalaisten tottelemattomuuden vuoksi se voi olla käänteen tekevä hetki venäjälle ja Putinille .

    • Anonyymi

      Siksi Ukrainan alueita on tarkoitus liittää Venäjään, että Venäjä voi sanoa sitä hyökkäykseksi Venäjää vastaan. Sadistista pelleilyä, jota ihmiskunta ei harrasta.

      Mutta Venäjäpä harrastaa. Ja julistaa sodan ja sen jälkeen osittaisen liikekannallepanon. Ja... häviää siitä huolimatta.

    • Anonyymi

      Sosiaalisessa mediassa on viime tunteina levinnyt nopeasti "venäläislähteistä" peräisin oleva vahvistamaton tieto, jonka mukaan Venäjällä olisi astumassa ensi yönä voimaan 18-65-vuotiaita miehiä koskeva maastapoistumiskielto.

      - Vahvistamattomien raporttien mukaan tänään kello 23.59 jälkeen Moskovan aikaa 18-65-vuotiaiden, asepalvelusiässä olevien miesten on laitonta poistua Venäjältä tai Venäjän federaation miehittämiltä alueilta, twiittaa muun muassa Ukrainan sotaa tarkkaileva OSINTdefender-tili.

    • Anonyymi

      Olemme saaneet seurata kuinka Niinistö yrittää nollata omia pyrkimyksiään Euroopan sekaannuksen aikaansaamiseksi.
      Samoin olemme saaneet Yleltä parikin ohjelmaa jotka ovat vaikuttaneet lähes puolueettomilta.
      Viimeistään nyt pitää pukeutua valkoiseen kaapuun, niin että tulevat uhrit , tekivät ne kuka tahansa ei tulisi omaan piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      178
      3442
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      374
      2186
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      55
      2137
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      42
      2018
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1481
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1203
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      413
      1129
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      117
      1029
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      52
      936
    Aihe