Olemme nähneet kuin tyhmä harkitsematon ja lyhytnäköinen Putin on imperiuminsa illuusiossa

Anonyymi-ap

Olemme saaneet puolivuotta todistaa Putinin vähämielistä toivotonta taivalta sodassa jota se ei voinut koskaan voittaa ja joka on koitunut koko venäjän tuhoksi .

Nyt lähipäivinä saamme tietää onko venäjän kansa yhtä tyhmä kuin johtajansa ...mielenkiintoista seurata.

5

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sotilaskaappauskin on mahdollinen

    • Anonyymi

      Jos liikekannalle pano mitä nyt ennustetaan alkaa ja epäonnistuu kansalaisten tottelemattomuuden vuoksi se voi olla käänteen tekevä hetki venäjälle ja Putinille .

    • Anonyymi

      Siksi Ukrainan alueita on tarkoitus liittää Venäjään, että Venäjä voi sanoa sitä hyökkäykseksi Venäjää vastaan. Sadistista pelleilyä, jota ihmiskunta ei harrasta.

      Mutta Venäjäpä harrastaa. Ja julistaa sodan ja sen jälkeen osittaisen liikekannallepanon. Ja... häviää siitä huolimatta.

    • Anonyymi

      Sosiaalisessa mediassa on viime tunteina levinnyt nopeasti "venäläislähteistä" peräisin oleva vahvistamaton tieto, jonka mukaan Venäjällä olisi astumassa ensi yönä voimaan 18-65-vuotiaita miehiä koskeva maastapoistumiskielto.

      - Vahvistamattomien raporttien mukaan tänään kello 23.59 jälkeen Moskovan aikaa 18-65-vuotiaiden, asepalvelusiässä olevien miesten on laitonta poistua Venäjältä tai Venäjän federaation miehittämiltä alueilta, twiittaa muun muassa Ukrainan sotaa tarkkaileva OSINTdefender-tili.

    • Anonyymi

      Olemme saaneet seurata kuinka Niinistö yrittää nollata omia pyrkimyksiään Euroopan sekaannuksen aikaansaamiseksi.
      Samoin olemme saaneet Yleltä parikin ohjelmaa jotka ovat vaikuttaneet lähes puolueettomilta.
      Viimeistään nyt pitää pukeutua valkoiseen kaapuun, niin että tulevat uhrit , tekivät ne kuka tahansa ei tulisi omaan piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      77
      3656
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      34
      3004
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      78
      2781
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2664
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2535
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2322
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1947
    8. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      16
      1897
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1786
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1698
    Aihe