Uusi Putinin säätämä laki astunee voimaan huomenna. Ei poikkeuksia.
Koskee myös venäläisiä trolleja.
Huhun mukaan kaikkien venäläisten 18-65 v miesten on palattava heti Venäjälle.
13
76
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmanko itärajalla on tulva väärennetyistä viisumeista...
- Anonyymi
Trollit ovat jo venäjällä, ja rajalla liikenne on pois venäjältä.
- Anonyymi
Pääsee saviseen juoksuhautaan jatkuvaan sateeseen toteuttamaan johtajan imperialistisea unelmia
- Anonyymi
Putin suojelee kaikkia venäläisiä riippumatta siitä missä maassa asuvat. Tämän takia ovat velvollisia tottelemaan Putinia sillä Putin suojelee omaa kansaa ja he jotka joutuvat kokemaan Putinin tyrannian eivät kuulu Putinin omaan kansaan.
- Anonyymi
Ja juuston ostajia.
- Anonyymi
HUOM: Venäjältä ei tulisi päästää yhtään Suomen trollia takaisin meille tulisi pitää siellä, että saisimme varmasti oikeaa ja aitoa tietoa, tietenkin käännetyssä järjestyksessä.
- Anonyymi
Miksi te pelkäätte, että me tulemme Suomeen, älkää pelätkö, mehän olemme jo täällä.
- Anonyymi
Televisiossa venäjällä riekutaan, että miksi ei ammutti ydinohjusta kuningattaren hautajaisiin, kun olisi niin paljon ollut länsipäättäjiä paikalla.
Britannia on kuulemma kaiken pahuuden alkujuuri maailmassa. - Anonyymi
Miten kukaan normaali ihminen voi vielä tälläkin palstalla puolustella ja ihailla putinia ja venäjää?
- Anonyymi
Ladojen kysyntä näyttää hyvältä
- Anonyymi
Kaksoiskansalaiset ovat venäjän lain mukaan ainoastaan venäjän kansalaisia, joten jos maassa tehdään "turvallisuuteen" liittyviä päätöksiä, niin ilman muuta se koskee kaikkia ikähaarukassa olevia kansalaisia. Myös suomessa asuvia kaksoiskansalaisia.
- Anonyymi
Koska 18-65 v miehet eivät saa poistua Venäjältä, niin ketkä tulevat hakemaan miljoonat asepalvelusta pakoilevat venäläiset 18-65 v miehet eri puolilta maailmaa?
Tarvitaan miljoonia naisagenttteja hoitamaan homma. Kuinkahan moni heistä palaisi takaisin Venäjälle?
Venäjän kapinaliikkeet saavat miljoonia uusia tukijoita. Myös poliisista ja armeijasta.- Anonyymi
Kuolemaan lähetettävien sotilaiden vastarinta saattaa yllättää Putinin. Heillähän ei ole mitään hävittävää. Koko elämä voitettavana.
Jonkun pitäisi hiukan koordinoida kapinaliikkeiden toimintaa. Ei niitä mikään voima pysty pysäyttämään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2129830Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen504597Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304090Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143969- 2103753
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik453087Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172281Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1571633Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991580Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!31552