Erdogan sanoi, että Ruotsi on Terrorismin kehto. Suomi ei.
https://yle.fi/uutiset/3-12631677
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/erdogan-ruotsi-on-terrorismin-kehto-suomi-erilainen-tapaus/8517056
Erdo on tietysti ihan väärässä ja typerys, mutta mielestäni Ruotsi on kyllä riittävän kypsä tajuamaan sen, että Suomi voi kyllä liittyä Natoon ilman heitäkin.
Mietin siis sitä, että ilmoitettaisiin nyt "Ruotsin selän takana" Turkille ettemme ajattele asioista samoin kuin Ruotsi. Ehkä silloin pääsisimme välittömästi.
Eivät Suomi ja Ruotsi ole mitään Siamilaisia kaksosia. Jo meidän sijaintimmekin on haasteellisempi aina ollut Venäjän suhteen. Kyllä Ruotsi kuitenkin joskus ajallaan perässä tulee, tai jos ei tule niin mitä siitä?
Emme voi roikkua Ruotsissa
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4883361Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1532375- 1352202
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel371685Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71675Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131436Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811434Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien171297- 91202
- 571136