Viisaita sanoja:
Petteri Orpo, Twitter for iPhone 21.9.2022: " Vetoan Sanna Mariniin ja hallitukseen: venäläisten turistiviisumit ja matkailu Suomeen on lopetettava välittömästi. Venäjä käynnistänyt osittaisen liikekannallepanon, nyt oltava tilanteen tasalla. "
Jussi Halla-Aho, Twitter Web App 21.9.2022: " Venäjä mobilisoi reserviään eli asiallisesti katsoo olevansa sodassa. Ministeri Shoigu täsmentää, että Venäjä on sodassa pikemminkin länttä kuin Ukrainaa vastaan. Olisiko aika sulkea raja? Me emme tiedä, keitä sieltä tulee ja kuka heitä lähettää. "
Nyt toimintaa ja heti !
9
133
Vastaukset
- Anonyymi
Ja kepupalstalla, miksi?
Niin, kaatopaikkahan tää palsta on.Vaatimukset on esitetty hallitukselle, ja mm. puolustusministeri on Keskustapuolueen jäsen. Siksi kepupalstalla.
Halla-Aho: " Me emme tiedä, keitä sieltä tulee ja kuka heitä lähettää. "
Tässä on kupletin juoni. Kuinka monta sabotaasien venäläistä ammattilaista on jo valmiiksi Suomessa venäläisten täältä ostamissa kiinteistöissä ja kuinka monta päästämme vielä tulemaan ? Ammattilaisilla on kyky iskeä yhdyskunnan keskeisiin haavoittuvuuksiin ja toimivat jos käsky Kremlistä kajahtaa.
Ei muuta kuin raja kiinni venäläisiltä itä-länsisuunnasta heti. Jos joitain yksittäisiä päästetään tulemaan, on syynin oltava perusteellinen. Niin ja bensa- ym. ralli lännestä itään päättyköön samaan syssyyn. Toki venäläiset saavat palata kotimaahansa, se on selvä, samoin suomalaiset.
Venäjä käy nyt omien sanojensa mukaan sotaa länsimaita vastaan ja tämä on huomioitava kaikessa yhteydenpidossa ja kanssakäymisessä.- Anonyymi
ihan fiksua sanoja raukealta hauelta petteri orpo lta
uskomatonta että kokoomuksella on moinen fleku pj nä - Anonyymi
Jyrkkä ehkä!!! :)))
- Anonyymi
Onneksi Ruotsi otti Suomesta ainakin lapsia huostaansa, kun isät oli komennettu hyökkään Neuvostoliittoon , saksalaisten rinnalla.
Niin kauan kun puolustettiin omaa maata, kaikki oli ok ja Suomi sai arvostusta hyvin monelta taholta. Ruotsalaisten apu lastemme suojelijoina oli myös tarpeen.
- Anonyymi
Aragoni kirjoitti:
Niin kauan kun puolustettiin omaa maata, kaikki oli ok ja Suomi sai arvostusta hyvin monelta taholta. Ruotsalaisten apu lastemme suojelijoina oli myös tarpeen.
Miten puolustettiin omaamaata, kun lähes kaikki miehet oli hyökkäämässä vieraallamaaperällä?
Talvisodassa puolustettiin ja jatkosodassa hyökättiin.
Kaikella ystävyydellä kuitenkin sinulle, mutta miksi kerrot historiaa totuudenvastaisesti? Anonyymi kirjoitti:
Miten puolustettiin omaamaata, kun lähes kaikki miehet oli hyökkäämässä vieraallamaaperällä?
Talvisodassa puolustettiin ja jatkosodassa hyökättiin.
Kaikella ystävyydellä kuitenkin sinulle, mutta miksi kerrot historiaa totuudenvastaisesti?Jatkosota sai paljon kritiikkiä maailmalla, sillä silloin me olimme hyökkäävä osapuoli. Mitä siis kerroin mielestäsi totuudenvastaisesti ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2599708K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1765472Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1565089PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *674769- 1892278
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.112185Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3001809- 881508
- 211431
- 411103
