Nyt toimintaa ja heti !

Viisaita sanoja:

Petteri Orpo, Twitter for iPhone 21.9.2022: " Vetoan Sanna Mariniin ja hallitukseen: venäläisten turistiviisumit ja matkailu Suomeen on lopetettava välittömästi. Venäjä käynnistänyt osittaisen liikekannallepanon, nyt oltava tilanteen tasalla. "

Jussi Halla-Aho, Twitter Web App 21.9.2022: " Venäjä mobilisoi reserviään eli asiallisesti katsoo olevansa sodassa. Ministeri Shoigu täsmentää, että Venäjä on sodassa pikemminkin länttä kuin Ukrainaa vastaan. Olisiko aika sulkea raja? Me emme tiedä, keitä sieltä tulee ja kuka heitä lähettää. "

9

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja kepupalstalla, miksi?

      Niin, kaatopaikkahan tää palsta on.

      • Vaatimukset on esitetty hallitukselle, ja mm. puolustusministeri on Keskustapuolueen jäsen. Siksi kepupalstalla.


    • Halla-Aho: " Me emme tiedä, keitä sieltä tulee ja kuka heitä lähettää. "

      Tässä on kupletin juoni. Kuinka monta sabotaasien venäläistä ammattilaista on jo valmiiksi Suomessa venäläisten täältä ostamissa kiinteistöissä ja kuinka monta päästämme vielä tulemaan ? Ammattilaisilla on kyky iskeä yhdyskunnan keskeisiin haavoittuvuuksiin ja toimivat jos käsky Kremlistä kajahtaa.

      Ei muuta kuin raja kiinni venäläisiltä itä-länsisuunnasta heti. Jos joitain yksittäisiä päästetään tulemaan, on syynin oltava perusteellinen. Niin ja bensa- ym. ralli lännestä itään päättyköön samaan syssyyn. Toki venäläiset saavat palata kotimaahansa, se on selvä, samoin suomalaiset.

      Venäjä käy nyt omien sanojensa mukaan sotaa länsimaita vastaan ja tämä on huomioitava kaikessa yhteydenpidossa ja kanssakäymisessä.

    • Anonyymi

      ihan fiksua sanoja raukealta hauelta petteri orpo lta
      uskomatonta että kokoomuksella on moinen fleku pj nä

    • Anonyymi

      Jyrkkä ehkä!!! :)))

    • Anonyymi

      Onneksi Ruotsi otti Suomesta ainakin lapsia huostaansa, kun isät oli komennettu hyökkään Neuvostoliittoon , saksalaisten rinnalla.

      • Niin kauan kun puolustettiin omaa maata, kaikki oli ok ja Suomi sai arvostusta hyvin monelta taholta. Ruotsalaisten apu lastemme suojelijoina oli myös tarpeen.


      • Anonyymi
        Aragoni kirjoitti:

        Niin kauan kun puolustettiin omaa maata, kaikki oli ok ja Suomi sai arvostusta hyvin monelta taholta. Ruotsalaisten apu lastemme suojelijoina oli myös tarpeen.

        Miten puolustettiin omaamaata, kun lähes kaikki miehet oli hyökkäämässä vieraallamaaperällä?
        Talvisodassa puolustettiin ja jatkosodassa hyökättiin.
        Kaikella ystävyydellä kuitenkin sinulle, mutta miksi kerrot historiaa totuudenvastaisesti?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Miten puolustettiin omaamaata, kun lähes kaikki miehet oli hyökkäämässä vieraallamaaperällä?
        Talvisodassa puolustettiin ja jatkosodassa hyökättiin.
        Kaikella ystävyydellä kuitenkin sinulle, mutta miksi kerrot historiaa totuudenvastaisesti?

        Jatkosota sai paljon kritiikkiä maailmalla, sillä silloin me olimme hyökkäävä osapuoli. Mitä siis kerroin mielestäsi totuudenvastaisesti ?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2513
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      98
      1020
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      61
      774
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      680
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      658
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe