Evoluutio muokkasi naisen ja miehen samassa mittasuhteessa. Tämä ei ole mahdollista Evoluutiossa, mutta ihmisen kohdalla tämä oli mahdollista. Miksi mies ja nainen muuttuivat samanaikaisesti?
Evoluutio loi ensin miehen
7
55
Vastaukset
- Anonyymi
Kun uskoo riittävän lujasti kaikki muuttuu todeksi evoluutionarratiivissa :).
- Anonyymi
Olen nainen ja minulla on yhtä monta kylkiluuta kuin miehelläni!!!! Jännää
- Anonyymi
Miten niin ei ole mahdollista? On paljon lajeja, joilla uroksen ja naaraan välinen kokoero on suhteellisen pieni. Mieleen tulee mm. kotikissa, monet lintulajit, elefantti jne. Mitä tulee evoluutivisten geenimutaatioiden samanaikaisuuteen, niin totta kai suurin osa niistä tapahtuu kummallakin sukupuolella samanaikaisesti, koska suuri ellei suurin osa geeneistä on kummallekin sukupuolelle yhteisiä. Olisihan aika hullu ajatus, että kumpikin sukupuoli kehittyisi evoluution myötä jotenkin kokonaan erikseen.
Eli eihän tuossa jutussasi ole päätä eikä häntää. Selitätkö tarkemmin?- Anonyymi
"Mitä tulee evoluutivisten geenimutaatioiden samanaikaisuuteen, niin totta kai suurin osa niistä tapahtuu kummallakin sukupuolella samanaikaisesti, koska suuri ellei suurin osa geeneistä on kummallekin sukupuolelle yhteisiä. Olisihan aika hullu ajatus, että kumpikin sukupuoli kehittyisi evoluution myötä jotenkin kokonaan erikseen."
-Kyllä teille evokeille on osattu tarinat syöttää :D....se eka faktakin olisi ihan kiva juttu nähdä.
-Luonto on konservatiivinen - ei innovatiivinen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mitä tulee evoluutivisten geenimutaatioiden samanaikaisuuteen, niin totta kai suurin osa niistä tapahtuu kummallakin sukupuolella samanaikaisesti, koska suuri ellei suurin osa geeneistä on kummallekin sukupuolelle yhteisiä. Olisihan aika hullu ajatus, että kumpikin sukupuoli kehittyisi evoluution myötä jotenkin kokonaan erikseen."
-Kyllä teille evokeille on osattu tarinat syöttää :D....se eka faktakin olisi ihan kiva juttu nähdä.
-Luonto on konservatiivinen - ei innovatiivinen"se eka faktakin olisi ihan kiva juttu nähdä."
Mikä eka fakta, sekö että yhden lajin sisällä eri sukupuolillakin on lähes samat geenit? Sehän on itsestäänselvyys, muutenhan ei edes lisääntyminen onnistuisi. Ja jos geenit ovat samat, silloin tietenkään ei voi olla eroa niiden mutatoitumisen tahdissa sukupuolten välillä. Toisin sanoen, saman lajin sukupuolet ovat aina samalla evolutiivisella tasolla. Tämähän on ihan perusbiologiaa ja peruslogiikkaa. Mutta jos sinulla on jotain muuta tietoa, niin kerro se ihmeessä ja perustellen. Pelkkä vittuilu ja sloganien heittely ei todista mitään.
- Anonyymi
Jokaisella ihmisellä kun on vanhempanaan yksi nainen ja yksi mies, joten ei ole mitään erillistä miesten ja naisten evoluutiota. Äiti selittää yksityiskohdat siitä, mistä lapset tulevat, jos vain kysyt.
- Anonyymi
Mistä te tiedätte että mies ja nainen ovat samassa kehitysvaiheessa? Onhan ihmisiä paljonkin, jotka ovat eri kehitysvaiheessa vieläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899