PoIiisi etsii Terno Antero Lindgreniä

Anonyymi-ap

PoIiisi haluaa tavoittaa Poliisi Lindgrenin uusien rikosten ja vahinkojen estämiseksi. Siksi poIiisi julkaisee hänen kuvansa ja pyytää yleisöltä havaintoja hänen olinpaikastaan. Lindgren on etsintäkuulutettu, ja hän oleskelee mahdollisesti Ruotsissa TukhoIman alueella tai Suomessa.

https://poliisi.fi/-/poliisi-etsii-terno-antero-lindgrenia

Terno Antero Lindgren on tuomittu useista törkeistä petoksista, niin sanotuista valepoliisijutuista. Lindgren on jättänyt palaamatta vankilaan, ja poliisi epäilee hänen saattavan syyllistyä uusiin petosrikoksiin pakonsa aikana. Uhreina hänen aiemmissa rikoksissaan ovat olleet iäkkäät ihmiset.

11

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkä tautta Ternoa vainotaan....onko ihonsa väri syynä sen??

      • Anonyymi

        lue aloitua,,selviää miksi on etsintäkuulutettu,,,,,,


    • Anonyymi

      Ei kiinnosta, ei ole tehnyt mulle mitään pahaa. Eikö poliisien palkoilla vois tehdä työnsä ihan itse, eikä teettää niitä veronmaksajilla, jotka muutenkin sen autossa istumisen kustantaa.

      Poliisikouluun muutenkaan mene kuin tyhmimmät.

      • Anonyymi

        Kirjoituksesi perusteella sinun siis pitäisi mennä poliisikouluun?


    • Anonyymi

      Tälle vähemmistölle vanhusten kunnioittaminen on ollut kunnia asia.
      Tietysti sitä voi kunnioittaa noinkin. Käydä tyhjentämässä vanhusten pankkitilit, niin ei tule ongelmia perinnönjaossa.

    • Anonyymi

      Tuntomerkeiksi olisi riittänyt kun olisi kerrottu että lyhyet tummat hiukset, sininen takki, silmälasit, mustat housut ja rukkaset kädessä. Kuvan julkaisu oli turhaa.

    • Anonyymi

      Mannekiini vai manne kiinni ???

      • Anonyymi

        Saako ...valita?


    • Anonyymi

      juu tämähän pyöri joskus kemissä,,,,

    • Anonyymi

      Tuntomerkit, villatakki, nahkatakki ja kulmahousut. Kyllä löytyy.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      630
      2408
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1036
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      935
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      673
    Aihe